شكر ۵ نرخی شده است

شكر ۵ نرخی شده است دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی از ۵ نرخی شدن شکر در بازار آگاهی داد.قاسمعلی حسنی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه شکر در بازار ۵ نرخ دارد، اظهار نمود: نرخ مصوب ۶۶۵۰ تومان برای واحدهای تولیدی، نرخ مصوب۸۷۰۰ تومان برای مصرف کننده، نرخ مصوب ۱۱هزارو۵۰۰ تومان برای بنکداری ها، نرخ آزاد بنکداری ۱۳هزار و۵۰۰ تومان به صورت کیسه های ۵۰ کیلویی و نرخ آزاد مصرف کننده هم که گفته می شود تا ۱۴ هزارتومان هم رسیده است.

وی افزود: در فروش شکر گرانفروشی رخ داده و این گرانفروشی گاها به بیشتر از ۹۰ درصد هم رسیده است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در پاسخ به اینکه آیا میزان شکر در بازار کاهش یافته است؟ اظهار داشت: با قیمت های آزاد به هر میزان شکری که نیاز باشد، وجود دارد و محدودیتی نیست ولی تأمین شکر با قیمت های مصوب و تنظیم بازاری دشوار است.

وی خاطرنشان کرد: اولویت دولت تأمین شکر تنظیم بازاری برای فروشگاه های زنجیره ای است. در حالیکه مگر چند درصد مردم به این فروشگاه ها دسترسی دارند یا در این شرایط کرونایی حاضر می شوند برای خرید مثلا دو بسته شکر زمان و هزینه صرف کنند؟

حسنی در انتها اظهار داشت: شکر تنظیم بازاری باید بگونه ای توزیع شود که خواروبارفروشی ها، سوپرمارکت ها و بنکداری ها هم به سادگی به آن دسترسی داشته باشند.
1400/02/08
22:50:30
5.0 / 5
544
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است