برای سومین روز پیاپی؛

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم به گزارش نت واش مدیر امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست اصفهان اظهار داشت: هوای کلانشهر اصفهان و منطقه سجزی برای سومین روز پی در پی ناسالم می باشد.بابک صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز دوشنبه - ۶ اردیبهشت - با میانگین ۱۱۴ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسید.
وی افزود: وضعیت کیفی هوا در میدان احمدآباد با شاخص ۱۲۹، خیابان های رهنان و استانداری با شاخص ۱۰۲، خیابان باهنر با شاخص ۱۰۵، خیابان رودکی با شاخص ۱۰۹، خیابان پروین با شاخص ۱۳۳، خیابان کاوه با شاخص ۱۲۰، میدان فیض با شاخص ۱۰۳، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۵۰، کردآباد با شاخص ۱۲۵ و خیابان ورزشگاه با شاخص ۱۱۷ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس است.
مدیر امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست اصفهان افزود: شاخص کیفی هوا در دو ایستگاه خیابان فرشادی با میانگین ۹۳ و میدان انقلاب با میانگین ۹۶ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
وی ضمن اشاره به وضعیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان، اظهار داشت: شاخص کیفی در منطقه سجزی برای دومین روز متوالی با میانگین ۱۸۴ در شرایط ناسالم برای عموم شهروندان قرار دارد و دو شهر مبارکه و شاهین شهر هم در ۲۴ ساعت اخیر به ترتیب با میانگین ۸۵ و ۹۳ در وضعیت قابل قبول گزارش می شود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/02/07
19:17:36
5.0 / 5
655
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , كیفیت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است