عضو هیئت رییسه اتاق تهران پاسخ داد

قیمت واكسن بخش خصوصی چند است؟

قیمت واكسن بخش خصوصی چند است؟ نت واش: عضو هیئت رییسه اتاق تجاری تهران توضیحاتی را درباره واردات واکسن توسط بخش خصوصی ارائه نمود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، ناصر ریاحی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: تا حالا آنچه که مورد برنامه ریزی قرار گرفته واردات تعدادی واکسن از طرف فعالان بخش خصوصی برای کارگران و پرسنل خطوط تولید کشور است که خوشبختانه اقدامات مناسبی دراین زمینه صورت گرفته و امیدواریم در آینده نه چندان دور شاهد واردات این واکسن ها باشیم.
وی با اعلان اینکه نیروی کار امروز رکن اساسی واحدهای اقتصادی و تولیدی محسوب می شود، بیان کرد: در خیلی از شرکت های بزرگ، نیروی کار در تراز مالی شرکت بعنوان قسمتی از سرمایه مدنظر قرار می گیرد و ما نیز در ایران باید چنین دیدگاهی نسبت به نیروی کار داشته باشیم و تلاش نماییم شرایط برای فعالیت آنها فراهم گردد.
رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو افزود: وقتی نیروی کاری در محل کار خود حاضر نشود، اساسا میزان زیان کارفرما بسیار بالا خواهد بود. در دوره کرونا نیز ما دیدیم که فشار بر نیروی کار بسیار بالا رفته و آنها با دشواری زیاد برای تامین نیازهای مردم و سرپا ماندن خطوط تولید فعالیت کردند.
ریاحی با اعلان اینکه تامین هزینه واکسن کرونا نیروهای تولید از هزینه های جاری کرونا بسیار بیشتر خواهد بود، توضیح داد: هم اکنون وقتی در یک خط تولیدی، جواب تست یکی از نیروها مثبت می شود، رئیس شرکت یا مدیرکارخانه باید از تمام افراد فعال در آن خط تست کرونا بگیرد که اساسا هزینه بالایی خواهد داشت و از طرف دیگر درگیری نیروی کار با کرونا نیز به سرمایه انسانی لطمه فراوانی می زند.
وی اشاره کرد: بنظر می رسد واکسن وارداتی بخش خصوصی عددی بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان قیمت خواهد داشت و باتوجه به شرایطی که تشریح شد، بنظر می رسد بهترین گزینه برای کارفرما تامین هزینه این واکسن و تزریق آن به نیروی کار است تا هم بخش مهمی از جامعه واکسینه شوند و هم فشار مالی بر کارگران وارد نشود.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، امروز مسعود خوانساری، رئیس اتاق تجاری تهران اعلام نمود که بخش خصوصی موفق شده قرارداد واردات ۶ میلیون دوز واکسن را نهایی کند.
دولت چند هفته قبل به این بخش مجوز داده بود تا در صورت امکان از تمام مسیرهای ممکن به کشور واکسن وارد کند.
منبع:

1400/01/31
19:22:59
5.0 / 5
683
تگهای خبر: بازرگانی , تجاری , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است