هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم می باشد مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان و شهرهای مجاور آنرا شرح داد.بابک صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز سه شنبه - بیست و چهارم فروردین - با میانگین ۹۰ در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید اما در اولین ساعات امروز با میانگین ۱۱۹ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.
وی ضمن اشاره به جزئیات وضعیت کیفی هوا در ایستگاه های پایش شهر اصفهان، تصریح کرد: الان میدان احمدآباد با شاخص ۱۲۹، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۵، میدان انقلاب و خیابان های فرشادی و رودکی با شاخص ۱۰۴، خیابان باهنر با شاخص ۱۳۹، خیابان پروین با شاخص ۱۳۸، خیابان کاوه شاخص ۱۱۱، میدان فیض با شاخص ۱۰۱، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۰۹ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۴ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس است.
صادقیان با اشاره به اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان رهنان با میانگین ۸۶ وضعیت قابل قبول را نشان می دهد، افزود: وضعیت کیفی هوا در ایستگاه کردآباد با شاخص ۱۶۶ برای عموم گروه های جامعه ناسالم می باشد.
مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان ضمن اشاره به وضعیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان، اظهار داشت: شاخصهای کیفی دو شهر مبارکه و شاهین شهر در ۲۴ ساعت اخیر به ترتیب با میانگین ۷۹ و ۹۰ در وضعیت قابل قبول و هوای شهر سجزی با میانگین ۱۱۳ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/01/25
13:32:47
5.0 / 5
651
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , كیفیت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است