استاندار گیلان خبر داد؛

ساخت 3 دستگاه دروگر سنبل آبی در گیلان تا سال آینده

ساخت 3 دستگاه دروگر سنبل آبی در گیلان تا سال آینده به گزارش نت واش استاندار گیلان ضمن اشاره به آثار مخرب سنبل آبی، اظهار داشت: ساخت سه دستگاه دروگر سنبل آبی با استفاده از توان متخصصان داخلی تا سال آینده در دستور کار صنایع دریایی شهید تمجیدی قرار گرفت.به گزارش نت واش به نقل از مهر، ارسلان زارع قبل از ظهر چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از دستگاه دروگر سنبل آبی در صنایع دریایی شهید تمجیدی انزلی در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: منابع طبیعی و محیط زیست از ارکان مهم توسعه گیلان بوده و تالاب بین المللی انزلی میراث بزرگ و موهبت الهی این استان است.
وی ضمن اشاره به صدمه های بجا مانده از گیاهان مهاجم همچون سنبل آبی و آزولا در تالاب های گیلان، اضافه کرد: بدیهی است برای حفاظت و صیانت از این میراث گرانبها در ابعاد متعدد و بر مبنای برنامه ریزی های اصولی و کارشناسانه اقدام نمود.
زارع ضمن اشاره به اثرات مخرب سنبل آبی به علت رشد سریع و تصاعدی آن، خاطرنشان کرد: بهترین روش برای مقابله با این گیاه مهاجم مقابله فیزیکی و مکانیکی بود که ساخت یک دستگاه دروگر با استفاده از توان متخصصان داخلی و با همت محیط زیست گیلان و صنایع دریایی شهید تمجیدی امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی ضمن اشاره به خرید یک دستگاه دروگر خارجی سنبل آبی در سال ۹۵، افزود: به علت تحریم های ظالمانه دشمنان و نبود قطعات یدکی آن دستگاه، با استفاده از توان متخصصان صنایع دریایی و مهندسی معکوس، دستگاه دروگر بومی با ارزش ۴۰ درصد قیمت مشابه خارجی آن تولید و به بهره برداری رسید تا علاوه بر صرفه جویی ارزی توان تولید داخلی در کمترین زمان به معرض نمایش گذاشته شود.
زارع افزود: به علت گسترش آلودگی پهنه های آبی گیلان به گیاه مهاجم سنبل آبی بر مبنای توافق های انجام شده تا سال آینده سه دستگاه دروگر هم تولید و به بهره برداری می رسد.


منبع:

1400/01/20
12:17:27
5.0 / 5
952
تگهای خبر: آب , آلودگی , تولید , دستگاه
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است