شرایط ستاندن ضمانت نامه های بانكی در تجارت

شرایط ستاندن ضمانت نامه های بانكی در تجارت نت واش: با تعیین و ابلاغ دستورالعمل ستاندن ضمانت نامه های بانکی از طرف گمرک ایران، مهلت این ضمانت نامه ها حداکثر تا 15 بهمن ماه تعیین شد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، گمرک ایران در امتداد پشتیبانی از تولید و بهبود فضای کسب وکار و به استناد قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و همین طور قانون امور گمرکی، شرایط ضمانتنامه های بانکی را به گمرکات ابلاغ کرده است.

بر این اساس بمنظور تسهیل و تسریع در ترخیص کالا و جبران کمبود نقدینگی بخش تولیدی و تجاری کشور این مجوز صادر شده که از شروع سال جاری و برمبنای شرایط تعیین شده و رعایت مقررات و همین طور در صورت درخواست صاحب کالا، اظهار کننده یا نماینده قانونی او، بابت حقوق ورودی کالای مربوطه ضمانتنامه بانکی معتبر و مطابق با فرم مورد قبول گمرک ایران ستاندن کند.

بررسی شرایطی که از طرف گمرک ایران برای ستاندن ضمانتنامه تعیین شده از این حکایت دارد که مهلت ضمانتنامه های بانکی برای ترخیص قطعی کالا همچون مواد اولیه واحدهای تولیدی، ماشین آلات خط تولید، انواع دارو و مواد اولیه دارویی، لوازم و تجهیزات پزشکی، ماشین آلات راه سازی و همین طور برای کالاهای اساسی و نهاده های تولید بخش کشاورزی با سررسید حداکثر ۱۵ بهمن ماه خواهد بود.
همین طور تامین حقوق ورودی ترخیص قطعی سایر کالاهای وارده با ستاندن ضمانتنامه بانکی با سررسید سه ماهه و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه امکان پذیر است. البته فارغ از زمان تودیع ضمانتنامه سررسید آن نباید از ۱۵ بهمن ماه بیشتر باشد.
در امتداد پشتیبانی از توسعه صادرات نیز کالاهای صادراتی مشمول عوارض، با تودیع ضمانتنامه بانکی با سررسید حداکثر یک ساله قابل ترخیص هستند.
از سویی ستاندن ضمانتنامه بانکی بابت تامین حقوق ورودی کالاهای اشخاص حقیقی و حقوقی غیر تولیدی به مبلغ بیش از ۵۰ میلیون تومان امکان پذیر است.
برمبنای شرایط تعیین شده گمرکات اجرائی از اول بهمن ماه به بعد مجاز به پذیرش ضمانتنامه بانکی نیستند.

منبع:

1400/01/05
16:36:39
5.0 / 5
757
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است