فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور:

جیره غذایی و اضافه كاری محیط بانان امسال پرداخت می شود

جیره غذایی و اضافه كاری محیط بانان امسال پرداخت می شود به گزارش نت واش فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: جیره غذایی، حق مأموریت، اضافه کاری و امور رفاهی محیط بانان در بودجه ۱۴۰۰ پیشبینی شده و از آغاز سال جاری اعمال می شود.سرهنگ جمشید محبت خانی در بازدید از مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: استحقاقی ماهانه (جیره غذایی) و استحقاقی سالانه شامل البسه و بیشتر از ۴۰ قلم تجهیزات انفرادی محیط بان در بودجه ۱۴۰۰ پیشبینی شده است که بعد از تصویب نهایی لایحه در مجلس شورای اسلامی، اعمال خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه استحقاقی های ماهانه و سالانه محیط بانان هر سال باید تکرار شود، اضافه کرد: علت اینکه جیره غذایی محیط بانان در سال ۱۳۹۹ ناقص پرداخت گردید به علت افزایش ۵۰ درصدی حقوق بود که سازمان محیط زیست برای کارکنان اعمال کرد و ازاین رو در نهایت اعتبار جیره غذایی، مأموریت ها و اضافه کاری به صفر رسید ولی افزایش ۵۰ درصدی حقوق اعمال شد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: سال جاری جیره غذایی حق مأموریت ها، اضافه کاری و امور رفاهی محیط بانان در بودجه در نظر گرفته شده است که این ها می تواند در معیشت آنان تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.
سرهنگ محبت خانی افزود: به شدت پیگیر این مورد هستیم که همه این موارد از آغاز سالجاری، اردیبهشت ماه اعمال شود و به جز جیره غذایی، سال جاری حق مأموریت ها، رفاهی و اضافه کاری ها که اعتبارات آن برای سال ۱۴۰۰ پیشبینی شده، پرداخت می شود.
پیش بینی هزینه ۴۵۰ هزار تومانی برای هر شیفت کاری محیط بانی
وی اظهار داشت: جیره غذایی ماهانه ۴۵۰ هزار تومان برای هر محیط بانی که در شیفت کار می کند، پیشبینی شده است؛ این مبلغ در فیش حقوقی محیط بانان اعمال نخواهد شد بلکه به ازای هر محیط بان هزینه جیره غذایی به ادارات استان ها پرداخت می شود و آنها موظف به تأمین جیره خشک و شارژ پاسگاه های محیط بانی هستند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور درباره پرداخت حق مأموریت ها و اضافه کاری های محیط بانان هم تصریح کرد: پرداختی ساعات اضافه کاری و حق مأموریت محیط بانان با هم برابر نیست و بر مبنای مدرک تحصیلی، جایگاه شغلی و سوابق محیط بانان تعیین می شود؛ پرداخت ساعت اضافه کاری کاملاً از فیش تاثیر می گیرد و هر محیط بانی که دارای مدرک تحصیلی، جایگاه شغلی و سوابق بالاتر باشد، دریافتی اضافه کاری یا حق مأموریت بیشتری خواهد داشت.
سرهنگ محبت خانی درباره شهر تاریخی اصفهان، اظهار داشت: اصفهان با کمک رسانه های بومی و مردم با فرهنگ این خطه، شهر بسیار تمیزی است و مردم مسائل زیست محیطی را خیلی رعایت کرده و زباله در محیط رها نمی کنند.
وی با قدردانی از مردم و شهرداری اصفهان، اضافه کرد: از سوی همه محیط بانان و جامعه دوستداران محیط زیست از مردم با فرهنگ اصفهان بابت رعایت مسائل محیط زیستی تشکر می کنم و امید است در همه جای کشور مانند اصفهان مسائل محیط زیستی را بخصوص در زمینه زباله رعایت نمایند.
سرهنگ محبت خانی در بازدید از مناطق تحت مدیریت و حفاظت شده استان اصفهان، با محیط بانان این مناطق دیدار و گفتگو کرد.
استان اصفهان با وسعتی بالغ بر ۱۰۷ هزار کیلومترمربع دارای تنوع زیستی بسیار گسترده و یک اثر طبیعی ملی، ۲ پارک ملی، پنج پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده، ۱۱ منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین المللی است و حدود ۲۰۰ نیروی محیط بان از مناطق چهارگانه تحت مدیریت استان حفاظت می کنند.
وسعت مناطق تحت مدیریت محیط زیست اصفهان به بیشتر از دو میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار می رسد.


منبع:

1400/01/05
00:58:43
5.0 / 5
968
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است