روحانی در شصتمین اجلاس مجمع عمومی بانك مركزی:

كسی حق ندارد واقعیت های تاریخ كشور را نادیده بگیرد یا تحریف كند

كسی حق ندارد واقعیت های تاریخ كشور را نادیده بگیرد یا تحریف كند رئیس جمهور با اعلان اینکه مدیریت کشور در وضعیت سخت جنگ با شرایط عادی متفاوت می باشد، اظهار داشت: با کوشش های انجام شده از طرف مسئولان و مقاومت ملت، کشور در وضعیت سخت تحریم و جنگ اقتصادی به خوبی اداره شده است و کسی حق ندارد واقعیت های تاریخ کشور را نادیده بگیرد و یا تحریف کند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در شصتمین اجلاس مجمع سالیانه بانک مرکزی، با تقسیم شرایط کشور به دو دوره قبل و پس از سال ۹۷، گفت: از سال ۹۴ تا ۹۶ با اقدامات انجام شده از طرف این دولت و عبور از تحریم ها، آمار و ارقام کشور در رشد اقتصادی، نرخ تورم و اشتغال افتخار آمیز است.
رئیس جمهور اشاره کرد: در این دوره ( ۹۴ تا ۹۶) در هر فصل بیش از ۷۰۰ هزار نفر اشتغال خالص در کشور بوجود آمد، تورم را تک رقمی کردیم و در سال ۹۵ رشد اقتصادی ایران بالاترین رشد اقتصادی در جهان بوده است که این یک افتخار بزرگ است.
رئیس جمهور با اعلان اینکه تحریم واقعیت های کشور و دستاوردهای درخشان دولت تا قبل از جنگ تمام عیار اقتصادی، ظلمی بزرگ است، اظهار داشت: در سال ۹۷ از طرف فردی که به هیچ پیمان و اصل و قاعده ای پایبند نبود، به یک جنگ اقتصادی تمام عیار فرا خوانده شدیم و پیش بینی کارشناسان اقتصادی این بود که بر اثر فشارهای بی سابقه و تحریم های همه جانبه تا قبل از سال ۹۷ تورم کشور ۳ رقمی خواهد شد.
روحانی با اشاره به اینکه اگر اقدامی برای مدیریت این شرایط نمی کردیم شاهد تورم ۳ رقمی هم می بودیم، گفت: با کوشش های دولت و مسئولان اقتصادی در آخر سال ۹۷ و با ورود به سال ۹۸ توانستیم به تدریج وضعیت را کنترل نماییم به شکلی که نرخ افزایشی تورم معکوس شده و رو به کاهش گذاشت و در صورتیکه در طول سال ۹۸ روند نرخ تورم رو به کاهش بود متأسفانه در آخر این سال با بحران جدیدی به نام همه گیری کرونا مواجه شدیم.
رئیس جمهور اشاره کرد: کسانی که تحریم های بی سابقه و جنگ تمام عیار اقتصادی مقابل ایران را طراحی کردند، هدف شان فروپاشی اقتصاد ایران بود که بااینکه فشارهایی هم به مردم تحمیل شد، اما امروز و با گذشت ۳ سال از شروع جنگ اقتصادی، اقتصاد کشور همچنان سرپا و رو به جلو است و طرح های عمرانی و زیربنایی که هر پنج شنبه در طول سال ۹۹ افتتاح شده اند، پرچمی برای اعلام شکست کوشش های دشمنان بشمار می رود.
روحانی با اشاره به برخی طرح های افتتاح شده در چالش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، اشاره کرد: شاید افتتاح طرح های عظیمی مثل راه اندازی خطوط انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به مناطق شرقی و مرکزی کشور در وضعیت عادی چندان مهم نباشد اما وقتی در وضعیت تحریم همه جانبه هر هفته شاهد افتتاح یا شروع عملیات اجرائی چنین طرح هایی هستیم نشان میدهد که اقتصاد کشور همچنان فعال و پویا به پیش می رود.
رئیس جمهور اظهار داشت: مدیریت در وضعیت جنگی بسیار پیچیده و دشوار است و بنده که سابقه مدیریت در دوران جنگ تحمیلی را دارم و در این جنگ اقتصادی نیز به فرمان مقام معظم رهبری فرمانده جنگ اقتصادی بودم، صمیمانه از زحمات همه سرداران خط مقدم این جبهه که مسئولان اقتصادی کشور هستند، تشکر می کنم.
رئیس جمهور افزود: البته این تشکر به مفهوم آن نیست که عملکرد ما نقص و اشتباهی نداشته، اما در مقابل کار بزرگی که انجام شده، باید انصاف و اعتدال را در روایت رخدادها و تاریخ رعایت نماییم.
روحانی با اشاره به اقدامات دولت در امتداد اصلاح نظام بانکی، ساماندهی بانک ها و تعطیل کردن مؤسسات غیرمجاز، ادغام بانکهای نظامی و راه اندازی سامانه های گوناگون برخط از طرف بانک مرکزی، گفت: در کدام دوره سراغ دارید که حتی در وضعیت عادی چنین اقدامات بزرگی انجام شده باشد. راه اندازی هر سامانه برخط اقدامی مؤثر در امتداد شفاف سازی و مبارزه با فساد است که در این دولت با قوت و قدرت دنبال شد.
رئیس جمهور اشاره کرد: در این دولت حتی در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اقدامات بسیار بهادار ای انجام دادیم، اما متأسفانه نتوانستیم در عرصه اطلاع رسانی درباره آنها موفق عمل نماییم که این جای تأسف دارد.
روحانی افزود: دولت ۴ لایحه برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به مجلس ارائه کرد که هم در مجلس تصویب گردید و هم ایرادات شورای نگهبان به آنها رفع شد، اما متأسفانه در جای دیگری گیر افتاده اند و جمهوری اسلامی ایران که در منطقه سردمدار مبارزه واقعی با فساد، پولشویی و تامین مالی تروریسم است نتوانسته در عرصه افکار عمومی این کوشش های خودرا به خوبی اطلاع رسانی کند.
روحانی اشاره کرد: بانک مرکزی و دیگر بانکهای ما باید با دست باز با دنیا تعامل کنند و ما حداقل اگر برای همکاری با کشورهای دوست اهمیت قایل باشیم، باید کاری نماییم که بانکهای مرکزی و دیگر بانکهای این کشورها بتوانند بدون نگرانی از ایجاد حاشیه و مشکل با بانکهای ایران تعامل داشته باشند.
رئیس جمهور در ادامه با تشکر از کوشش های مسئولان بانک مرکزی در دوران تحریم و همه گیری کرونا، برای تامین منابع مالی لازم برای خرید واکسن و همین طور ارائه تسهیلات به لطمه دیدگان از کرونا، اشاره کرد: بانک مرکزی فشارهای ناشی از تحریم و محدودیت های به وجود آمده ناشی از همه گیری کرونا را توأمان به دوش کشید که صمیمانه از زحمات همه مسئولان آن تشکر می کنم.
روحانی اشاره کرد: می توانم این اطمینان را به مردم بدهم که سال آینده هم در زمینه رفع تحریم ها و هم در زمینه واکسیناسیون و مقابله با همه گیری کرونا سال موفق و بهتری پیش رو داریم.1399/12/26
13:18:13
0.0 / 5
604
تگهای خبر: آب , بحران , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است