رئیس اتاق بازرگانی ایران:

قانون جدید چك امكان اجرا ندارد

قانون جدید چك امكان اجرا ندارد رئیس اتاق بازرگانی ایران از ابهامات بخش خصوصی می گوید تا زمانی که برخی زیرساخت های لازم فراهم نباشد، اجرای قوانین جدید، خود به معضلاتی تازه در اقتصاد بدل خواهند شد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در نشست شورای روسای اتاق های بازرگانی سراسر کشور اظهار نمود: اتاق بازرگانی در ماه های گذشته کوشیده در چارچوب بررسی هایی که در مرکز پژوهش های این اتاق انجام می شود، دغدغه ها و نگرانی های بخش خصوصی را پیگیری کرده و آنها را به مقامات اجرایی دولت منعکس کند.
به نقل از ایشان، یکی از قوانین جدید که اجرای آن با ابهام رو به رو شده، قانون جدید چک است. اتاق بازرگانی اعتقاد دارد زیرساخت های لازم برای اجرای این قانون فراهم نیست و همین دیدگاه را کوشیده در نشست شورای پول و اعتبار مطرح کند و نامه ای هم در این رابطه به مقامات کشور ارسال شده است.
رئیس اتاق بازرگانی ایران طرح جمع آوری دفترچه های بیمه تأمین اجتماعی را هم یکی دیگر از برنامه هایی دانست که مقدمات اجرایی آن فراهم نیست و اضافه کرد: در ایام گذشته مشخص شده که هنوز زیرساخت های لازم در نظام درمانی کشور برای اجرای این طرح فراهم نیست و این مورد مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است. اتاق بازرگانی در این حوزه هم نامه ای را به معاون اول رئیس جمهوری نوشته و دیدگاه های خویش را تشریح کرده است.
وی همینطور به نشست اخیر روسای اتاق های مشترک با معاون وزارت امورخارجه و تصمیمات این وزارت در جهت آماده کردن زیرساخت صدور روادید الکترونیک و تسهیل روند دریافت آن بخصوص برای فعالان اقتصادی اشاره نمود.
در ادامه حسین سلاح ورزی، نایب رییس اتاق ایران و قائم مقام دبیر کمیته پشتیبانی از کسب و کار از دستاورد این کمیته در جهت پذیرش استدلال دبیرخانه در خصوص ضرورت صدور بخشنامه ای از جانب سازمان امور مالیاتی به اداره های مالیاتی سراسر کشور و اعلام این مطلب که صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی خویش را از سال ۱۳۹۷ به بعد انجام داده اند، می توانند از معافیت سود تفاوت نرخ ارز ناشی از تسعیر ارز حاصل از صادرات استفاده کنند، اطلاع داد.
در بخش بعدی این نشست هم محسن احتشام، رئیس اتاق بیرجند به حادثه آتش سوزی شنبه ظهر در مرز ماهیرود افغانستان اشاره نمود و این اتفاق را با عنایت به کمبود امکانات ایمنی لازم مورد توجه قرار داد. به اعتقاد او لازم است قبل از هر چیز تجهیزات و زیرساخت های لازم برای ارتقای سطح ایمنی مرزها و گمرکات، مهیا شود.
او خاطرنشان کرد: در این آتش سوزی حدود ۶۰۰ تن بنزین و گازوئیل، سوخت و اگر ۱۰ پایگاه آتش نشانی بیرجند برای کمک به گمرک افغانستان اعزام نمی شدند، شاهد صدمه های جدی تری می بودیم. خوشبختانه این آتش سوزی طی ۸ ساعت مهار گشت و صدمه جانی هم نداشتیم.
این عضو هیات نمایندگان اتاق ایران نامناسب بودن زیرساخت های ایمنی در گمرکات افغانستان را مورد انتقاد قرار داد و خواهان رسیدگی به این مساله شد. متاسفانه در گمرک ماهیرود به این حجم از تجارت تنها یک ماشی آتش نشانی مستقر است.
رئیس اتاق بیرجند توجه به استان های مرزی و توسعه زیرساخت های گمرکی را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: باید به دنبال تجهیز گمرکات تخصصی و باز شدن پایانه های مرزی باشیم.




منبع:

1399/12/18
19:00:58
0.0 / 5
715
تگهای خبر: بازرگانی , بیمه , دولت , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است