فعالیت نزدیك به ۴۳ هزار قالیباف در تهران

برگزاری اولین رویداد ایده پردازی فرش دستباف

برگزاری اولین رویداد ایده پردازی فرش دستباف به گزارش نت واش رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ضمن اشاره به فعالیت نزدیک به ۴۳ هزار قالیباف در استان تهران، از برگزاری اولین رویداد ایده پردازی فرش دستباف ایران به صورت مجازی اطلاع داد و گفت: هدف از برگزاری این رویداد بحث و تبادل نظر درمورد توسعه روش های بهره گیری از فن آوری اطلاعات در زنجیره ارزش فرش دستباف(تامین، تولید و توزیع) است.


زهرا جمالی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: هم اکنون ۱۳۴ کارگاه تولید، طراحی و مرمت فرش دستباف در تهران فعالیت می نمایند و تابحال برای ۲۸۰۹ نفر مجوز مشاغل خانگی فرش دستباف صادر گردیده است.
به قول وی هم اکنون ۴۲ هزار و ۹۴۳ قالیباف در تهران فعال می باشند که ۷۰۷۶ نفر از آنها زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند و ۲۸ هزار و ۲۹۵ نفر برای دریافت بیمه روستاییان و عشایر معرفی گشتند.
این مقام مسئول در پاسخ به اینکه چرا تعداد کمی از کل قالیبافان تهرانی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند؟ خاطرنشان کرد: در بیمه تأمین اجتماعی قالیبافان، هفت درصد حق بیمه از جانب قالیباف و ۱۲ درصد از جانب دولت پرداخت می شود. ازاین رو احتیاج به تأمین مالی دارد. اما امکان دارد برخی از قالیبافان در کارگاه هایی که مشغول به فعالیت هستند از بیمه آزاد استفاده کنند.
او همینطور میزان صادرات فرش دستباف در کل کشور در ۹ ماه نخست سال جاری را ۲۷۶۵ تن معادل ۵۲.۴ میلیون دلار عنوان نمود که به لحاظ وزنی ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. همینطور ۸۵ درصد صادرات فرش دستباف کل کشور از گمرکات تهران انجام می شود.
رئیس اداره فرش سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران در ادامه از برگزاری اولین رویداد ایده پردازی فرش دستباف ایران با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و تحت حمایت مرکز ملی فرش ایران در ایام پنج شنبه و جمعه، چهاردهم و پانزدهم اسفندماه سالجاری از ساعت ۱۰ الی ۲۰ به صورت مجازی اطلاع داد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این رویداد بحث و تبادل نظر درمورد توسعه روش های بهره گیری از فن آوری اطلاعات در زنجیره ارزش فرش دستباف(تامین، تولید و توزیع) است.
وی ادامه داد: در این برنامه ابتدا وضع موجود وچالش های پایش شده در دو محور "فروش آنلاین و حرفه ای فرش دستباف" و "شبکه سازی در تأمین و توزیع مواد اولیه" با حضور اساتید برجسته مطرح شده و در ادامه ایده های مخاطبان و واحدهای فناور دریافت و گردآوری خواهد شد. در نهایت بعد از داوری ایده های مطرح شده، طرح ها و ایده های برتر انتخاب شده و مورد حمایت مرکز ملی فرش ایران قرار خواهند گرفت.
کمانی در انتها اعلام نمود که علاقه مندان جهت شرکت در این رویدادِ ملی می توانند الان به صورت مجانی از راه سامانه کوچیتاتی وی به آدرس koochitatv.com ثبت نام کنند تا در ایام یاد شده از مخاطبان این رویداد باشند. اسامی سخنران ها و جزئیات برنامه متعاقبا از همین سایت اعلام خواهد شد.
منبع:

1399/12/11
20:04:07
0.0 / 5
815
تگهای خبر: بیمه , تولید , ثبت نام , حرفه ای
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است