در گفت وگو با نت واش اعلام شد

J5 از رده خارج شد

J5 از رده خارج شد مدیر اجرایی پروژه موتور و قطعات برقی گروه کرمان موتور ضمن اشاره به اینکه میزان داخلی سازی در تولید خودرو J۴ با ۲۰ درصد شروع شده و تا مهر ماه سال آینده به ۷۰ درصد خواهد رسید، از برنامه ریزی و هدف گذاری برای ارتقای میزان داخلی سازی بیشتر از ۸۵ درصدی تا آخر سال ۱۴۰۰ برای خودرو J۴ اطلاع داد.


حمید احمدی در گفتگو با ایسنا، ضمن یادآوری اینکه خودرو J۴ بیشتر از دو سال است که توسط گروه خودروسازی کرمان موتور به بازار عرضه می شود، اظهار نمود: بحث داخلی سازی این خودرو ها از نیمه دوم سالجاری به صورت جدی شروع شده است. دانش فنی این خودرو به طور کامل توسط شرکت کرمان موتور خریداری شده و به دنبال تولید آن به صورت ۱۰۰ درصدی بومی است.
مدیراجرایی پروژه موتور و قطعات برقی کرمان موتور افزود: هدف این است که قطعات تماما از داخل تامین گردد و تولید صنعتگران داخلی باشد تا عدم وابستگی و پیشگیری از مواجه شدن با مشکلات و موانع ناشی از تحریم ها، ایجاد شود؛ چونکه هربار با تحریم ها مواجه شدیم، تولید محصولات شرکت کرمان موتور با مشکل مواجه گردید. خروج فولکس، دوو، دو بار خروج هیوندای و خروج چند برند چینی از ایران و قطع همکاری ها همچون مواردی است که در سایه تحریم ها صورت گرفت.
وی تصریح کرد: کرمان موتور جزو نخستین شرکت هایی بود که گرفتار دردسرهای تحریم شد و این تحریم ها در بحث تولید آن بسیار اثرگذار بود. به همین جهت تصمیم به داخلی سازی محصولات گرفته و به این نقطه رسیده ایم که حتما یک محصول که تمامیت آن امکان تولید در داخل را داشته باشد، داشته باشیم تا در شرایطی چنانچه بازهم به تحریم ها برخورد کردیم، بتوانیم شرایط را به سادگی مدیریت کرده و تولید و اشتغال در منطقه را حفظ نماییم.
او با اشاره به اینکه هم اکنون کرمان موتور توجه ویژه خویش را در بحث داخلی سازی و ارتقای آن برای محصول J۴ قرار داده است، اظهار داشت: خودروی J۴ انتخاب سیستم بوده تا بر روی آن سرمایه گذاری داخلی سازی صورت گیرد. این کار صورت گرفته و بخش اول قالب های بدنه و تزئینات تحویل قطعه سازان شده، بخش دوم آن تا آخر سال جاری و بخش نهایی قالب های بدنه هم تا فروردین ۱۴۰۰ تحویل قطعه سازان داخلی خواهد شد.
احمدی خاطرنشان کرد: در بحث داخلی سازی این خودرو، کار ابتدا با ۲۰ درصد داخلی سازی شروع شده و برنامه ریزی ها و پیشبینی ها براین اساس است که تا مهر سال آینده به حدود ۷۰ درصد داخلی سازی برسیم. تابحال میزان داخلی سازی این خودرو به ۳۰ درصد رسیده و قرار بر این است که در اردیبهشت ۱۴۰۰ این عدد به حدود ۴۰ درصد خواهد رسید. در مهرماه سال آینده با نهایی شدن تولید قطعات بدنه و تریم، جهش ۲۰ درصدی در داخلی سازی خودرو J۴ خواهیم داشت و همانطور که اشاره شد به میزان داخلی سازی ۷۰ درصدی تا مهر ۱۴۰۰ خواهیم رسید.
وی در ارتباط با نمایشگاه خودکفایی قطعات موتور، اظهار نمود: این بخش را به صورت جداگانه دنبال می نماییم که در حدود ۱۴ درصد از طرف موتور برای ما خودکفایی به ارمغان خواهد آمد. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، امید است تا اواخر سال ۱۴۰۰، این ۱۴ درصد خودکفایی موتور J۴ محقق شود. براین اساس مجموع ساخت داخل محصول J۴ تا آخر سال آینده بالغ بر ۸۵ درصد خواهد شد.
مدیر اجرایی پروژه موتور و قطعات برقی گروه کرمان موتور خاطرنشان کرد: تنها قطعه ای که احیانا شرایط آن برای تولید داخل فراهم نیست، گیربکس اتوماتیک است. داخلی سازی الباقی قطعات در حال کار و بررسی است و در سال آینده این خودکفایی محقق خواهد شد؛ ضمن اینکه کرمان موتور برای سال آینده، جهش حدودا ۱۰ برابری برای تولید J۴ در نظر دارد. هم اکنون تولید خودرو J۴ کمتر از ۶۰۰۰ دستگاه است اما طبق برنامه، تولید این خودرو در سال ۱۴۰۰ به ۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

کرمان موتور دو محصول جدید K۸ و K۷ را در آینده تولید خواهد کرد
احمدی در ارتباط با محصول J۵ هم اظهار داشت: این محصول کاملا از رده خارج شده و از حدود دو سال پیش تولید نمی گردد. در حاضر کرمان موتور محصولات S۳، J۴ و S۵ را تولید می کند. استارت تولید دو محصول جدید K۷ و K۸ هم زده شده است اما هم اکنون تمرکز اصلی ما بر روی J۴ است.
وی در ارتباط با نمایشگاه داخلی سازی قطعات خودرو J۴ که در شهریور ماه سالجاری برگزار شد هم اظهار داشت: در ارتباط با تریم داخلی، قطعات تزئینات و قالب های بدنه قراردادهای خوبی با قطعه سازان داخلی منعقد شد. در ادامه این نمایشگاه، حالا علاوه بر تریم داخلی، قطعات تزئینات و قالب های بدنه، بحث داخلی سازی موتور را در پیش گرفته ایم و از بابت قطعات موتور، نمایشگاهی برگزار و از قطعه سازان داخلی دعوت شده است.
منبع:

1399/12/10
22:19:18
0.0 / 5
715
تگهای خبر: بازار , برق , تولید , خودرو
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است