7 بسته صادراتی جدید كه برای توسعه بازار به خلاق ها تعلق گرفت

7 بسته صادراتی جدید كه برای توسعه بازار به خلاق ها تعلق گرفت ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق برای توسعه بازار محصولات ۷ خدمت صادراتی عرضه می دهد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در حال حاضر خدمات و فرصت های قابل توجهی در سازمان ها و نهادهای مختلفی وجود دارد که می تواند راه را برای کسب وکارهای خلاق هموارتر کند. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، از راه گفتگو، رایزنی و عقد تفاهم با این نهادها تلاش دارد که سبد خدمات شرکتهای خلاق از تنوع بیشتری برخوردار باشد.
با عنایت به اهمیت صادرات و مشکلات و چالش هایی که شرکتهای خلاق در این عرصه با آن مواجهند، این ستاد از راه رایزنی های انجام گرفته با سازمان توسعه تجارت ایران، برای ایجاد یک بسته کامل خدماتی برای شرکتهای خلاق در این عرصه به تفاهم رسید. در این بستر خدماتی جدید، ۷ خدمت صادراتی ویژه در اختیار شرکتهای خلاق قرار می گیرد.
کمک هزینه اعزام هیأت های تجاری
یکی از این بسته های خدماتی پرداخت کمک هزینه اعزام هیأت های تجاری و بازاریابی در حوزه صادرات و تجارت بین الملل است. گام اول برای یک شرکت خلاق رشد یافته برای صادرات، بررسی مقصد صادراتی از راه اعزام یک فرد یا گروه به آن کشور به قصد بازاریابی است. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان با کمک سازمان توسعه تجارت، برای پوشش قسمتی از هزینه های این سفر از ۶۰ میلیون تا ۸۰ میلیون ریال کمک هزینه بازاریابی بین المللی عرضه می کند.
ثبت نشان یا علایم تجاری
همینطور امکان دارد شرکت خلاق نیازمند این باشد که در بازارهای هدف، صادراتی، نشان یا علایم تجاری خویش را ثبت کند. در این حوزه هم شرکت خلاق کمک هزینه ثبت نشان یا علایم تجاری در کشورهای خارجی دریافت می کند که بر مبنای ضوابط تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال قابل پرداخت می باشد.
حمایت از تبلیغات
همینطور یک شرکت خلاق امکان دارد نیازمند این مورد باشد که در مقصد صادراتی خود، تبلیغات انجام دهد و بروشور یا کاتالوگ منتشر کند. برای همه این موارد پیشبینی لازم انجام شده است و کمک هزینه هر کدام پرداخت خواهد شد.
حضور پررنگ تر در نمایشگاه های بین المللی
برای حضور شرکت ‎های خلاق در نمایشگاه های بین المللی هم از قبل هم مبالغی پرداخت می شد، بر طبق این توافق جدید هم یک پنجره تازه، برای حضور هر چه بیشتر شرکتهای خلاق در نمایشگاه های منطقه ای و بین المللی باز شده است.
پرداخت هزینه خرید محصولات اعتباری
همینطور برای پرداخت هزینه خرید محصولات اعتباری نظیر ضمانت نامه و بیمه نامه های اعتبار صادراتی، در مقصد کمک هزینه های مختلفی عرضه می شود، برای مثال کمک هزینه کارمزد سود ضمانت نامه از ۷ میلیارد ریال تا ۱۰ میلیارد ریال قابل پرداخت می باشد.
کمک برای اقامت همکاران تجاری
در این بسته حتی پیشبینی شده است که برای میهمانان خارجی یک شرکت خلاق که به قصد سرمایه گذاری یا همکاری تجاری به ایران آمده اند هم کمک هزینه پذیرش و پذیرایی، تخصیص یابد.

کمک هزینه سود تسهیلات
هفتمین مورد از ۷ بسته خدماتی ویژه شرکتهای خلاق دارای صادرات، کمک هزینه سود تسهیلات است. اگر شرکت خلاق به قصد صادرات تسهیلات بگیرد، مبالغی از ۷ میلیارد تا ۱۰ میلیارد ریال برای پرداخت سود تسهیلات به وی عرضه خواهد شد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکتهای خلاق رجوع کنند. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق تا کنون خدمات عمده دیگری هم به شرکتهای خلاق صادراتی عرضه کرده است و این هفت خدمت ویژه تنها بر مبنای توافقنامه با سازمان توسعه تجارت ایران بوجود آمده است. سبد متنوع خدمات عرضه شده به شرکتهای خلاق صادراتی مضاف بر خدمات عرضه شده عام به همه شرکتهای خلاق است.
منبع:

1399/12/09
22:27:32
0.0 / 5
713
تگهای خبر: بازار , بیمه , تجاری , خدمات
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است