مقیمی اعلام كرد

مرزها هم باز شود، قطعات را از سازندگان داخلی تأمین می نماییم

مرزها هم باز شود، قطعات را از سازندگان داخلی تأمین می نماییم به گزارش نت واش مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن تاکید بر اینکه خودرو تارا، محصول تحریم ها و نماد خودکفایی در صنعت خودروسازی کشور به حساب می آید، اعلام نمود که حتی در صورت باز شدن مرزهای کشور، قطعات مورد نیاز از سازندگان داخلی تأمین خواهد شد و پایبند سیاست منع واردات برای قطعاتی که امکان تولید آن در داخل کشور وجود دارد، خواهیم بود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، پس از مراسم افتتاح برخی از قطعات محصول تارا که آخرین آن، افتتاح خط تولید چراغ جلو سورن پلاس بوده است، فرشاد مقیمی، زمان آغاز اجرای تعهدات این خودرو را تیرماه سال آینده اعلام نموده و اظهار داشت: هم اکنون مراحل تایید کیفیت محصول را پشت سر می گذاریم و تارا بزودی و در ماه جاری وارد مرحله تولید انبوه خواهد شد.
طبق اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، مدیرعامل این شرکت تاخیر در ایفای تعهدات تارا را خط قرمز ایران خودرو خوانده و اظهار نمود: این آمادگی در مجموعه سازندگان و ایران خودرو بوجود آمده است که حتی زودتر از موعد تحویل، خودرو را به دست مشتریان برسانیم. تارا اعتبار و جایگاه اصلی ایران خودرو را در اذهان مشتریان و جامعه احیا خواهد نمود.
وی با اشاره به اینکه اقدامات مجموعه سازندگان و زنجیره تأمین در سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و در شرایط سخت تحریم، یک گام جلوتر از ایثار بوده و ایران خودرو هم قدردان این همراهی و همدلی است، تولید بیشتر از ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در انتها بهمن ماه سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال قبل را حاصل این همدلی دانست.
مقیمی افزود: علاوه بر افزایش تولید، محصولات را ارتقا داده و محصول جدیدی عرضه می نماییم تا بخشی از انتظارات مشتریان را تأمین نماییم. تأمین انتظارات کیفی و عملکردی مشتریان از تارا نشان از نظارت های مستمر بر کیفیت قطعات تولیدی زنجیره تأمین داشته است. مشتریان می توانند اعتبار و اطمینان به محصول داخلی را در محصول تارا تجربه کنند.
این مدیرعامل خودروساز از اختصاص سهم ۴۰۰ میلیارد تومانی قطعه سازان استان البرز از اوراق گام ایران خودرو اطلاع داد و اظهار داشت: توانسته ایم از روش های نوین مالی به شکل بهینه ای استفاده کنیم؛ قطعه سازان البرز هم می توانند برای تأمین بخشی از منابع مالی تولید، از این امکان بهره مند شوند.
وی تصریح کرد: به نتیجه رسیدن پروژه تارا در بازه زمانی ۱۳ ماهه، یکی از خصوصیت های بارز و مهم آن است. نسخه اتوماتیک تارا از تیرماه سال آینده به مرحله تولید خواهد رسید. فاز اجرایی پروژه کراس اوور K۱۲۵ هم بزودی کلید خواهد خورد و ظرف مدت یکسال آینده وارد بازار خواهد شد.

مخالف واردات خودرو نیستیم؛ اما وقتی خودمان توانایی تأمین نیاز بازار را داریم، واردات ضرورتی ندارد
مقیمی خاطرنشان کرد: باوجود اینکه مخالفتی با واردات خودرو نداریم اما وقتی متخصصان کشور توان تأمین و تولید نیاز بازار در این عرصه را دارند، نباید مبادرت به واردات نماییم. در صدد هستیم تا کیفیت محصولات را بگونه ای افزایش دهیم که توان رقابت با خودرو های خارجی را داشته باشیم و در این راهبرد، استوار خواهیم بود؛ تحریم ها صنعت خودروی کشور را توانمندتر از گذشته کرده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، ضمن اعلام برنامه تولید ۵۰ هزار دستگاهی تارا در سال آینده، از هدف گذاری تولید ۳۰ درصدی محصولات جدید و ارتقا یافته در سبد تولیدات در سال ۱۴۰۰ اطلاع داد و اظهار داشت: به فکر رضایتمندی تمامی ذی نفعان ایران خودرو هستیم. امیدوار هستیم که سیاست گذاران و تصمیم گیران، سبب شوند تا کم ترین خللی به فرآیندهای توسعه ای در ایران خودرو وارد نشده و مسیر شکل گرفته در این مجموعه، با موفقیت و با برداشتن گام های مستحکم تر ادامه یابد.

در حوزه قطعات خورو، امکانات بالقوه بسیاری می توانند بالفعل شوند
لازم به ذکر است، همانطور که اشاره شد، آخرین خط تولید افتتاح شده در جریان بازدیدهای روز گذشته مدیرعامل ایران خودرو با همراهی اعضای هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازی و نیرو محرکه، افتتاح خط تولید چراغ جلو سورن پلاس بوده است، علی حقیقی- مدیر سازنده این قطعه- ضمن قدردانی از باور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به توانمندی های قطعه سازان داخلی، اظهار نمود: در صنایع داخلی بخصوص در حوزه ساخت قطعات خودرو، امکانات بالقوه قابل توجهی در کشور وجود دارد که قابلیت بالفعل شدن را دارد.
وی ادامه داد: نیروی انسانی کارآمد بالاترین سرمایه صنعت قطعه سازی است. در گذشته شرایط خیلی سخت تر از این را هم تجربه کرده ایم؛ ازاین رو از پس مشکلات موجود هم به بر خواهیم آمد.
منبع:

1399/12/03
23:32:01
0.0 / 5
1205
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است