رئیس كنفدراسیون صادرات ایران:

سیاست های غلط صادركنندگان را كاهش داده است

سیاست های غلط صادركنندگان را كاهش داده است به گزارش نت واش رئیس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید: دریافت لیست صادرکنندگانی که قصد حضور در لیست صادر کنندگان نمونه تهران را داشتند نشان از یک تغییر خطرناک دارد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، محمد لاهوتی در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار نمود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در روز چهارم اسفند سال جاری صادر کنندگان نمونه استان تهران معرفی می شود. در شرایطی که ما به طور متوسط در سالهای قبل ۸۰ پرونده جهت بررسی دریافت می کردیم این عدد امسال به ۴۰ پرونده کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه این کاهش تقاضا نشان دهنده دشواری پیش روی بخش خصوصی در اقتصاد ایران است، اظهار داشت: کاهش جدی درخواست حضور صادر کنندگان در این فرایند نشان داده است که یا فعالیت آنها کاهش یافته یا آنقدر درگیر شرایط روزمره هستند که دیگر امکان حضور در چنین برنامه هایی را ندارند و در هر صورت چنین اتفاقی بطور قطع برای اقتصاد ایران زیان ده خواهد بود.
عضو اتاق بازرگانی تهران ضمن اشاره به مشکلاتی که طرح مدیریت منابع ارزی کشور در سالهای گذشته داشته توضیح داد: متاسفانه در طول سه سال قبل حدود ۱۰۰ بخشنامه جدید صادر شده که خیلی از آنها بخشنامه های قبلی را نقض می کردند و عملا شرایط دشواری برای صادر کنندگان در رسیدن به یک نقطه واحد به وجود آوردند. ازاین رو ما بعد از حدود سه سال هنوز نتوانسته ایم در ارتباط با بازگشت ارز به یک نقطه واحد برسیم و حتی ارز صادراتی سال ۱۳۹۷ هم هنوز با ابهاماتی مواجه می باشد.
وی با اشاره به اینکه وزیر صمت باید در کوتاه ترین زمان ممکن از نظرات مشترک بخش خصوصی و دولت را در این عرصه پیگیری کند توضیح داد: خوشبختانه در کمیته ارزی سازمان توسعه تجارت از حدود دو ماه پیش در این رابطه جمع بندی های لازم صورت گرفته اما در انتظار آن هستیم که دولت این مصوبات را ابلاغ کند تا لااقل در یک حوزه مشکلات صادر کنندگان محدود شده یا کاهش پیدا کند.
منبع:

1399/11/28
16:04:26
0.0 / 5
711
تگهای خبر: بازرگانی , دولت , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است