اعلام قیمت خرید تضمینی چغندر قند بهاره و پاییزه

اعلام قیمت خرید تضمینی چغندر قند بهاره و پاییزه قیمت خرید تضمینی چغندرقند بهاره هر کیلو 1247 تومان و قیمت چغندرقند پاییزه هرکیلو 1204 تومان اعلام گردید.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، امروز(دوشنبه) دومین جلسه شورای تخصصی قیمت گذاری محصولات کشاورزی به ریاست وزیر جهاد کشاورزی انجام شد و طی آن قیمت خرید تضمینی چغندرقند بهاره هرکیلو۱۲۴۷ تومان و قیمت چغندرقند پاییزه هر کیلو ۱۲۰۴ تومان تصویب گردید.
همین طور به سبب کمبود زمان برای تعیین مباشر برای خرید تضمینی دانه های روغنی، شرکت تجاری دولتی ایران بعنوان مباشر خرید دانه های روغنی تعیین شد اما تصویب قیمت خرید تضمینی دانه های روغنی به جلسه بعدی این شورا موکول شد.
برمبنای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی مصوب سال ۱۳۶۸ دولت مکلف است بمنظور پشتیبانی از تولید محصولات اساسی کشاورزی و ایجاد تعادل درنظام تولید و جلوگیری از ضایعات این محصولات و ضرر و زیان کشاورزان همه ساله خرید محصولات اساسی کشاورزی (گندم، برنج، جو، ذرت، چغندر، پنبه وش، دانه های روغنی و... ) را تضمین کند. برمبنای یکی از تبصره های این قانون وزارت کشاورزی موظف است همه ساله قیمت خرید تضمینی محصولات فوق را با رعایت هزینه های واقعی تولید تعیین و حداکثر تا آخر تیر ماه به هیأت دولت تقدیم کند و دولت نیز موظف است قیمت های مصوب را پیش از شروع هر سال زراعی (آخرشهریور ماه) اعلام نماید. همین طور در تبصره دیگر این قانون نیز ذکر شده است که قیمت تعیین شده نیز باید به شکلی باشد که میزان افزایش آن هیچ وقت از نرخ تورم اعلام شده از طرف بانک مرکزی در همان سال کمتر نباشد.
امسال اما روند قیمت گذاری خرید تضمینی محصولات کشاورزی متفاوت پیش رفت و بنا شد تا تعیین قیمت ها توسط شورای تخصصی قیمت گذاری صورت گیرد و بنا بر این شورایی تحت عنوان شورای قیمت گذاری محصولات راهبردی و اتخاذ سیاست های حمایتی تشکیل شد. این شورا متشکل از ۹ عضو دارای رای و دو ناظر از مجلس شورای اسلامی است. اعضای دارای رای شامل ۴ تشکل کشاورزی، دو کشاورز خبره، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اقتصاد و وزیر جهاد کشاورزی است.1399/11/27
21:38:34
0.0 / 5
761
تگهای خبر: بودجه , تجاری , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است