پیش بینی كاهش تولید گوشت قرمز در استان مركزی

پیش بینی كاهش تولید گوشت قرمز در استان مركزی مرکزی معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: کاهش 20 هزار تنی تولید گوشت قرمز برای سال آینده پیش بینی می شود، بنا بر این باید برای آن از حالا راهکار مناسب اندیشیده شود.


مجید آذر روز شنبه ۲۶ بهمن در ستاد تنظیم بازار استان مرکزی اظهار نمود: در ۱۰ ماهه امسال ۳۴ هزار و ۷۰۰ تن تخم مرغ تولید شده که نسبت به سال قبل ۶هزارتن افزایش تولید معادل ۲۰ درصد صورت گرفته است.
وی ادامه داد: تخم مرغ با تلاش دستکاه های اجرائی هم اکنون با نرخ مصوب در سطح استان وجود دارد و مشکلی احساس نمی گردد.
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان مرکزی اشاره کرد: درباب توزیع مرغ، با قیمت مصوب دولت مواجه هستیم که مورد تاکید دولت می باشد اما هزینه های تولید همچون قیمت نهاده دولتی، هزینه سوخت، جوجه یکروزه، تلفات فصلی و... برای تولیدکنندگان نسبت به زمان تصویب این قیمت، ۲۰ درصد افزایش داشته است.
آذر افزود: با وجود همه این مشکلات قیمت مصوب مرغ زنده ۱۴۴۰۰ تومان است و نهاده تا ۴۰ روزگی به مرغدار تعلق می گیرد که البته این تخصیص نیز مشکلاتی را به همراه دارد و شرایط تهیه نهاده با قبل بسیار تفاوت پیدا کرده است و به آسانی قابل دسترسی نیست.
وی افزود: باتوجه به اولویت تداوم تولید، درباب تولید گوشت مرغ احساس خطر می شود بطوریکه میزان جوجه ریزی از شروع بهمن تا الان یک میلیون و ۸۹۰ هزار قطعه بوده واین در حالی است که بهمن سال قبل سه میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی صورت گرفته بوده است.
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: قیمت فعلی بازار در استان، قیمت معقولی است و اجرای قیمت مصوب دولتی با شرایط موجود زنگ خطر برای تولید کنندگان است.
آذر بیان کرد: سال ۹۸ تولید گوشت قرمز در استان ۵۵ هزار و ۱۰۰ تن بود که امسال به ۵۵ هزار و ۵۰۰ تن رسیده است و تنها یک درصد رشد ثبت شده است.
وی ادامه داد: باتوجه به مشاهدات و وضع موجود، کاهش ۲۰ هزار تنی تولید گوشت قرمز برای سال آینده پیش بینی می شود که باید برای آن از حالا راهکار مناسب اندیشیده شود و تا تامین نهاده به صورت مناسب صورت نگیرد نمی توان انتظار اتفاقات مثبت داشت.1399/11/25
23:23:15
0.0 / 5
1076
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , كشاورزی
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است