افتتاح سه طرح محیط زیستی در شهر تهران

افتتاح سه طرح محیط زیستی در شهر تهران رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از افتتاح چند طرح زیست محیطی همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در تهران اطلاع داد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، فاطمه برنا در تشریح این خبر ضمن اشاره به اینکه طرح هایی که امروز راه اندازی شد در حوزه پساب در ارتباط با واحدهای صنعتی و بیمارستانی است، اضافه کرد: این طرح ها با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال راه اندازی شده است و به بهره برداری رسید.
وی با اشاره به اینکه یکی از طرح ها بهره برداری از سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان نیکان مستقر در غرب تهران است، اظهار نمود: سیستم تصفیه فاضلاب این مجموعه از نوع SBBR با راندمان بالا است و خروجی پساب سیستم، مجدد بازچرخانی می شود.
برنا همینطور به ارتقا و بهینه سازی سیستم ظرفیت تصفیه فاضلاب مرکز طبی کودکان با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال اشاره نمود و اظهار داشت: عملکرد این تصفیه خانه مورد تأیید محیط زیست و وارد مدار فعالیت شده است.
وی همینطور با اشاره به اینکه بهینه سازی و رفع نقصها تصفیه خانه فاضلاب داروسازی لقمان از دیگر طرح هایی بود که به بهره برداری رسید، اظهارکرد: شرکت داروسازی لقمان یکی از قدیمی ترین واحدهای فعال در زمینه تولید دارو و محصولات بهداشتی است که با عنایت به نوع و میزان تولید فاضلاب و پساب حاصل از فعالیت، به بهینه سازی و اصلاح سیستم نیاز داشت. با پیگیری های به عمل آمده و اعطای فرصت لازم به این واحد با اتمام عملیات اجرایی و بعد از نمونه برداری و تأیید خروجی، تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری رسید.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران افزود: هم اکنون ورودی سیستم تصفیه فاضلاب این واحد به ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز ارتقا یافته است و کلیه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی را پوشش می دهد.
برنا همینطور در مورد چگونگی و نحوه عملکرد تصفیه خانه های فاضلاب خاطرنشان کرد: در راه اندازی سیستم های تصفیه فاضلاب مبحث با اهمیت «راهبری» آن است چون که در صورت عدم مدیریت و نظارت صحیح بر عملکرد سیستم ضمن هدر رفت هزینه و انرژی واحد، انتقال آلودگی به محیط و وارد شدن صدمه جدی به محیط زیست را باعث می شود. بدین منظور می طلبد مسؤلان به منظور کاهش هزینه و پیشگیری از تبعات احتمالی با دقت و حساسیت به این مورد توجه نمایند.
برنا اضافه کرد: تبعات عملکرد غیر اصولی بیمارستان ها و مراکز درمانی با عنایت به نوع فعالیت آنها چه در بخش مدیریت پسماند و چه در بخش مدیریت پساب، بسیار قابل توجه و ملاحظه است و انتظار سازمان حفاظت محیط زیست از این مراکز توجه همه جانبه به موضوعات محیط زیست است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران تصریح کرد: از آغاز سال تابحال ۹ مورد سیستم تصفیه فاضلاب در حوزه های صنعتی و درمانی به بهره برداری رسیده است و با پروژه هایی که امروز به بهره برداری رسید این تعداد به ۱۲مورد می رسد.


منبع:

1399/11/21
23:15:13
0.0 / 5
1149
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است