در اولین جلسه شورای قیمت گذاری محصولات كشاورزی مطرح شد

تصمیم جدیدی برای خرید دانه های روغنی اتخاذ شود

تصمیم جدیدی برای خرید دانه های روغنی اتخاذ شود نت واش: نخستین جلسه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی به ریاست وزیر جهاد کشاورزی اجرا شد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در این نشست با وجود بحث بر روی قیمت گذاری محصولات اساسی گندم، دانه های روغنی و چغندرقند، اعلام قیمت مصوب این محصولات به جلسه آتی این شورا موکول شد.
در این نشست، کاظم خاوازی - وزیر جهاد کشاورزی، با اشاره به درخواست بنیاد ملی گندمکاران در خصوص مباشر قرار گرفتن این بنیاد در خرید تضمینی گندم اظهار نمود: در صورتیکه بنیاد ملی گندمکاران قصد مباشرت در خرید تضمینی گندم را داشته باشد باید تمام ارقام خرید تضمینی خودرا در سامانه شرکت تجاری دولتی ثبت کند و تضمین دهد که مطالبات کشاورزان را در زمان تعیین شده پرداخت می کند.
وی با اشاره به اینکه تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان توسط شرکت تجاری دولتی موجب کاهش کشت دانه های روغنی شد، عنوان کرد: پیشنهاد ما این است که امسال گندم طبق روال سالهای گذشته توسط شرکت تجاری دولتی خریداری شود اما برای خرید دانه های روغنی تصمیم دیگری اتخاذ شود.
خاوازی تاکید کرد: گندم توسط شرکت تجاری دولتی خریداری می شود اما سازمان تعاون روستایی هم گندم کشاورزان اراضی خرد را خریداری خواهدنمود.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی وی با تاکید بر این که باید هرچه سریع تر کشت چغندر بهاره شروع شود، اشاره کرد: واردات ۷۰۰ هزار تن شکر موجب کاهش قیمت ۱.۵ میلیون تن تولید داخل می شود و سبب فشار به کشاورزان خواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با قیمت گذاری برای گندم اظهار داشت: قیمت گذاری برای گندم به تصمیم مجلس شورای اسلامی برای بودجه برمی گردد و اگر بخواهند ارز ترجیحی را بردارند کل معادلات برهم خواهد خورد، بدین سبب وزارت جهاد کشاورزی باید قیمتی را تعیین کند که گندم وارد دامداری ها و مرغداری ها نشود.
گفتنی است، این جلسه به ریاست وزیر جهاد کشاورزی و با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون امور تجاری سازمان برنامه و بودجه، رئیس نظام صنفی کشاورزی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، رئیس بنیاد ملی گندمکاران، نماینده سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، دو تن از کشاورزان نمونه کشور و دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، انجام شد.
منبع:

1399/11/20
22:04:24
0.0 / 5
657
تگهای خبر: بودجه , تجاری , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است