تابش:

روغن خام تأمین شد

روغن خام تأمین شد رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه عرضه مرغ گرم به نرخ مصوب از امروز در شبکه توزیع منتخب شروع شده، از اتخاذ تصمیمات جدید برای واردات موز اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به تأمین روغن خام، توزیع روغن مایع و جامد در حداقل زمان ممکن صورت خواهد گرفت و مشکلی برای تأمین وجود ندارد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، عباس تابش در حاشیه همایش برگزار ی طرح ویژه بازرسی نوروز 1400، در مورد تأمین مرغ و تخم مرغ اظهار نمود: روز گذشته در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد که هر واحد بسته بندی مرغ و تخم مرغ به یک واحد تولید مرغ وصل شود تا تأمین این محصول بدون مشکل صورت گیرد و امروز طی تماس تلفنی که با معاون وزارت جهاد کشاورزی داشتم، اعلام گردید که عرضه مرغ به قیمت مصوب در میدان بهمن به عدد معقولی رسیده است.
همینطور به قول وی از امروز تخم مرغ واحدهای بسته بندی توسط وزارت جهاد کشاورزی تحویل می شود. عرضه مرغ گرم هم از امروز توسط شرکت پشتیبانی امور دام شروع شده است.

مشکل تأمین ارز و انتظارت تورمی، عامل کمیابی روغن
تابش در پاسخ به سوال ایسنا درباره کمبود روغن هم اظهار داشت: بازرسان در واحدهای تولید روغن حضور دارند و محور بازرسی هم مراکز تولید، انبارها، بنکداری ها و شرکتهای پخش است؛ ازاین رو روغن خام تحویل داده شده به واحدهای تولیدی باید در حداقل زمان ممکن تبدیل به روغن های بسته بندی مصرفی خانوار شده و به کف بازار برسد.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: با عنایت به تأمین روغن خام، توزیع روغن مایع و جامد در حداقل زمان ممکن صورت خواهد گرفت و مشکلی برای تأمین وجود ندارد.
به قول این مقام مسئول در حدود دو ماه پیش مشکل تأمین ارز برای واردات روغن خام وجود داشت. از سوی دیگر این انتظار در بازار که مقرر است ارز تخصیصی به روغن خام از ارز ۴۲۰۰ تومانی به ارز نیمایی تغییر کند، منجر به انتظارات تورمی و احتکار خانگی شده بود. اما هم اکنون روغن خام به اندازه کافی تأمین و به واحدهای تولیدی تحویل داده شده و توزیع آنها رصد خواهد شد.
تصمیمات جدید برای واردات موز
او همینطور درباره قیمت موز اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار به این مورد ورود کرد و مقرر شد همه موزهای موجود در بنادر ترخیص شوند. همینطور کسانی که در طول سالجاری صادرات سیب داشتند، امکان واردات موز خواهند داشت. امیدواریم با تدابیر ستاد تنظیم بازار که به گمرک هم ابلاغ گردید، قیمت ها تعدیل شود.
معاون وزیر صمت همینطور درباره ذخیره سازی میوه شب عید اظهار نمود: سیب و پرتقال به اندازه کافی ذخیره شده و حداکثر تا اواخر بهمن و اوایل اسفندماه در سازمان های صمت استان ها مستقر خواهند شد و با تاریخ مشخصی که از جانب ستاد تنظیم بازار اعلام می شود، عرضه کلیه میوه های شب عید آغاز خواهد شد.
او همینطور از انجام سه میلیون و ۵۰۰ هزار بازرسی امسال اطلاع داد و اظهار داشت: برخلاف سالهای گذشته که شروع طرح نظارت بر بازار شب عید ۱۵ اسفند بود سال جاری از ۱۵ بهمن ماه بازرسی ها به شکل خاصی آغاز خواهد شد. همینطور به جای ارسال برگه های شکایت به سازمان تعزیرات، از راه سامانه «سیمبا» پرونده ها بدون تلف شدن زمان به این سازمان ارسال می شود.
به قول این مقام مسئول اگر احتیاج به گشت بازرسی و نظارت باشد، حتما با همکاری دستگاههای مختلف همچون نیروی انتظامی، سازمان استاندارد، وزارت بهداشت و … این گشت ها صورت خواهد گرفت.1399/11/14
22:27:37
0.0 / 5
901
تگهای خبر: بازار , بهداشت , تولید , دستگاه
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است