مدیركل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی:

هوای شهر تبریز بعداز یك هفته سالم شد

هوای شهر تبریز بعداز یك هفته سالم شد به گزارش نت واش مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به قرار گرفتن هوای شهر تبریز در وضعیت سالم اظهار داشت: هوای شهر تبریز بعداز یک هفته سالم شد.



حسن عباس نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هوای تبریز امروز دیگر همچون روزهای گذشته در وضعیت ناسالم قرار ندارد و هوا سالم شده است. میزان ذرات معلق در هوا و شاخص کیفیت لحظه ای هوای تبریز در زمان حاضر ۷۱ ppm است.
وی با تاکید بر اینکه این وضعیت، قابل قبول شمرده می شود، اظهار داشت: بر طبق شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
عباس نژاد با اعلان اینکه هوای تبریز در یک هفته گذشته از وضعیت سالم خارج شده بود، اظهار داشت: امیدواریم شهروندان با رعایت نکات زیست محیطی و استفاده نکردن از خودرو های شخصی درجهت سالم ماندن هوای تبریز گام بردارند.
شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می دهد.


منبع:

1399/11/13
23:32:39
0.0 / 5
904
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است