استاندار مركزی:

نیروگاه شازند مجوز مصرف مازوت بیشتر از میزان تعیین شده را ندارد

نیروگاه شازند مجوز مصرف مازوت بیشتر از میزان تعیین شده را ندارد به گزارش نت واش استاندار مرکزی با تکیه بر حفظ سهمیه گاز نیروگاه شازند اظهار داشت: نیروگاه شازند مجوز مصرف مازوت بیشتر از میزان تعیین شده را ندارد ازاین رو با کمبود گاز شاهد کاهش تولید برق این نیروگاه هستیم.به گزارش نت واش به نقل از مهر، سید علی آقازاده عصر روز سه شنبه در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی، در اراک اظهار نمود: میزان مصرف برق در استان مرکزی یکهزار و ۱۰۰ مگاوات است، در صورتیکه تولید نیروگاه شازند ۹۰۰ میلیون مگاوات ارزیابی شده است. در شرایط عادی برای مصرف برق در استان ۲۰۰ مگاوات کمبود برق وجود دارد که از استان های همجوار تأمین می شود. البته شرکت ملی گاز باید تلاش و همکاری را در حفظ سهمیه گاز نیروگاه شازند را در دستور کار قرار دهد.
وی تصریح کرد: نیروگاه شازند مجوز مصرف سوخت مازوت بیشتر از میزان تعیین شده را ندارد بنابراین به میزانی که شرکت ملی گاز ایران سهمیه سوخت نیروگاه شازند را کم کند به همان اندازه تولید برق هم در نیروگاه کاسته می شود.
استاندار مرکزی، ضمن اشاره به اینکه تمام تلاش مجموعه مدیریتی استان مرکزی پیشگیری از مصرف بیش از اندازه مجاز مازاد و نیروگاه شازند است، اضافه کرد: هفته گذشته در نشستی با مسؤلان سه واحد تولیدی نیروگاه، پالایشگاه و پتروشیمی شازند مقرر شد این سه واحد یکهزار هکتار جنگل کاری در حد فاصل شازند و اراک انجام دهند تا بخشی از آلودگی هوای ناشی از فعالیت آنها کنترل و کاهش پیدا کند.


منبع:

1399/11/08
15:02:38
0.0 / 5
922
تگهای خبر: آلودگی , برق , تولید , نیروگاه
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است