هوای اهواز در وضعیت ناسالم قرار گرفت

هوای اهواز در وضعیت ناسالم قرار گرفت به گزارش نت واش کیفیت هوای کلانشهر اهواز بامداد امروز برای گروه های حساس در وضعیت ناسالم می باشد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، بنا بر اعلام مرکز کنترل و پایش محیط زیست، در ساعت هشت امروز شاخص ذرات کمتر از دو و نیم میکرون در ایستگاه سنجش کیفیت هوا در اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان و ایستگاه استانداری به ۱۰۵ AQI رسید که نشان دهنده ناسالم بودن هوا برای گروه های حساس است.
بر اساس این گزارش، شاخص ذرات کمتر از دو و نیم میکرون در ایستگاه نادری ۶۲ AQI ثبت شده است که از کیفیت قابل قبول هوا در این منطقه حکایت دارد.
بنا بر اعلام مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، در ۱۰ ماهه سال جاری، ۷۱ روز ناسالم در هوای اهواز به ثبت رسید و تنها هشت روز هوای پاک در این کلانشهر ثبت شده است.
بر اساس این گزارش، چنانچه شاخص ذرات کمتر از دو و نیم میکرون AQI بین صفر تا ۵۰ باشد کیفیت هوا در شرایط هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط هوای سالم و کیفیت هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه گروه های سنی قرار می گیرد.
در روزهای آلوده باید از انجام فعالیت در فضاهای باز تا حد امکان خودداری شود و در صورتیکه بیرون رفتن ضروری می باشد، حتما از ماسک مناسب استفاده گردد.
به گفته متخصصان داشتن ماسکی مناسب در این فصل که آلودگی هوا در آن شایع تر است، اهمیت بسیاری دارد.
در زمان های آلودگی هوا از تمرینات قلبی در فضای باز اجتناب کنید؛ چونکه امکان دارد هوای آلوده را به صورت عمیق تری به ریه های شما وارد کند؛ چونکه این امر احتمال ابتلاء به بیماری های تنفسی را در شما بالا می برد.
انجام تمرینات سبک در خانه به شما کمک می نماید تا در ایام آلوده احساس رخوت نداشته باشید و سلامت خویش را هم حفظ کنید.
متخصصان سفارش می کنند که در زمان آلودگی هوا آب بیشتری را نسبت به روزهای معمول مصرف کرده و از نوشیدن آبمیوه های طبیعی هم غافل نشوید.

1399/10/28
15:13:41
0.0 / 5
1300
تگهای خبر: آب , آلودگی , كیفیت , متخصص
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است