قطعه سازان گرفتار ۳ برابر شدن قیمت نهاده های تولید

قطعه سازان گرفتار ۳ برابر شدن قیمت نهاده های تولید مرکزی رئیس انجمن قطعه سازی استان مرکزی اظهار داشت: با عنایت به ۳ برابر شدن قیمت نهاده های تولید از سال قبل تا بحال و همینطور افزایش قیمت فولاد و مواد پتروشیمی فشار زیادی به واحدهای تولیدی وارد شده است.


رعنایی روز پنجشنبه ۲۵ دی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مدیرعامل ایران خودرو برگزار شد، اظهار نمود: انجمن قطعه سازان با ۱۱۴ عضو در استان فعالیت می کند. ظرفیت های خوبی در استان وجود دارد که امکان بالفعل شدن این ظرفیت ها به سادگی فراهم می شود و لازمه آن ایحاد یک همگرایی خوبی در سطح ایران خودرو و مدیران استانی و سایر دست اندرکاران است تا بتوان از این سرمایه و ظرفیت ملی بهره برد.
وی در مورد مشکلات واحدهای تولیدی بیان نمود: واحدهای تولیدی نیاز مبرم به نقدینگی و سرمایه در گردش دارند که با عنایت به ۳ برابر شدن قیمت نهاده های تولید از سال قبل تا بحال و همینطور افزایش قیمت فولاد و مواد پتروشیمی فشار زیادی به واحدهای تولیدی وارد شده است. اگر شرکت ایران خودرو در بازپرداخت بدهی شرکتهای قطعه سازی اهتمام ورزد این شرکت ها می توانند بخشی از این سرمایه را در توسعه واحدهایR&D خود صرف کنند و پویاتر از گذشته فعالیت داشته باشند.
وی افزود: در صورتیکه نتوان تا آخر سال سرمایه در گردش مورد نیاز را در این صنعت تأمین کرد، امکان دارد با ریزش نیرو و تاخیر در پرداخت معوقات به سازمان های دولتی و سایر معضلات مواجه شویم در نتیحه تقاضا داریم طی یک زمانبندی مشخص، نحوه پرداخت مطالبات و بدهی ها اعلام گردد.
رعنایی افزود: در قراردادهای گذشته بازپرداخت ۱۲۰ روزه بوده، اما تقاضا داریم با عنایت به این که خرید تمام نهاده های تولید نقدی و پیش پرداختی شده، مبلغ قراردادهای جدید به صورت حداکثر یک ماهه پرداخت گردد تا واحدها بتوانند از ۵۰ درصد ظرفیت خالی خود بهره برده و قطعات بیشتری تولید کنند.
وی افزود: مجموعه های قطعه سازی و خودروسازی همه در یک کشتی هستند و باید هم افزایی داشته باشند.
رییس انجمن قطعه سازان استان مرکزی خاطرنشان کرد: در استان مرکزی نیاز است با حضور یک تیم کارشناسی، ظرفیت ها شناسایی و احصا شده و برای بکارکرفتن این ظرفیت ها یک برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.
رعنایی اظهار نمود: مشکل تأمین مواد اولیه بخصوص در بخش فولاد و مواد پتروشیمی برخی از تولیدکنندگان را گرفتار مشکل کرده در نتیجه رفع این مشکل هم نیازمند راهکار ویژه است تا تولیدکنندگان مجبور به تهیه مواد اولیه از راه دلال های خارج سیستم و با قیمت های بالاتر نباشند و از تولید هم عقب نمانند.1399/10/25
20:02:43
0.0 / 5
1316
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است