مدیركل محیط زیست استان مركزی اعلام كرد؛

سایه سنگین آلودگی هوا بر سر اراك

سایه سنگین آلودگی هوا بر سر اراك به گزارش نت واش مدیرکل محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: عصر امروز با افزایش همزمان آلاینده دی اکسید گوگرد و ذرات معلق کمتر از دو ونیم میکرون در هوای اراک وضعیت ناسالم برای همه گروهها اعلام گردید.رضا میرزایی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک در روز جاری (۲۱ دی ماه) وضعیت ناسالم هوا را نشان میدهد.
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی افزود: امروز با افزایش همزمان آلاینده دی اکسید گوگرد و ذرات معلق کمتر از دو ونیم میکرون شاخص آلودگی هوا ساعت ۱۳ ظهر به ۱۶۵ رسیده که بیان کننده شرایط ناسالم برای تمامی گروه هاست.
به گفته میرزایی باتوجه به آلودگی هوا تمامی گروه ها خصوصاً بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان حامله و کودکان دباید از حضور در فضای باز بپرهیزند.
وی لزوم دقت در هنگام سوخت گیری در جایگاه ها و جلوگیری از سرریز شدن بنزین و سایر سوخت ها را مهم برشمرد و اضافه کرد: باید از انجام هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود، مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی خودداری شود. آلودگی هوا ادارات سه شهر اراک، شازند و مهاجران را در روز یکشنبه به تعطیلی کشاند و بر طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی استان مرکزی در خصوص تداوم سکون نسبی هوا انتظار می رود شرایط ناسالم تا آخر هفته جاری ادامه داشته باشد.


منبع:

1399/10/22
14:58:33
0.0 / 5
1445
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است