درج نشدن قیمت بیشترین تخلف صنفی

درج نشدن قیمت بیشترین تخلف صنفی معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از انجام بیش از 432 هزار فقره بازرسی از صنوف کشور در آذر ماه سال جاری و دو میلیون و 486 هزار و 894 فقره بازرسی در 9 ماهه سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت که بیشترین عناوین تخلف مربوط به درج نکردن قیمت، گران فروشی و عدم صدور صورتحساب بوده است.


بهنام نیک منش در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: تعداد کل بازرسی ها از صنوف سراسر کشور در آذرماه سال جاری ۴۳۲ هزار و ۹۲۰ فقره بود که ۱۴ هزار و ۹۸۵ فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریال تشکیل شده است.
همین طور بگفته وی در آذر ماه ۱۶ هزار و ۹۰۵ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شد که ۶۱ درصد در بخش کالا و ۳۹ درصد در بخش خدمات بوده و از مجموع شکایات دریافتی ۲۳ درصد به صورت حضوری، ۵۸ درصد تلفنی و ۱۹ درصد به صورت کتبی دریافت و رسیدگی شده است. در این میان تعداد ۱۶ هزار و ۸۵ فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شد که برای رسیدگی و برخورد قانونی به ادارات و مراجع ذیربط ارسال شده است.
معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران با اعلان اینکه از کل شکایات قابل پیگیری ۱۹ درصد منجر به رضایت شاکی، ۳۲ درصد متخلف، ۳۶ درصد غیرمتخلف و ۱۳ درصد در دست بررسی می باشد، اشاره کرد: بیشترین عناوین تخلف مربوط به درج نکردن قیمت، گران فروشی و عدم صدور صورتحساب است.
جریمه صنوف متخلف در ۹ ماهه امسال ۳ برابر شد
نیک منش در ادامه تعداد کل بازرسی ها از صنوف سراسر کشور در ۹ ماهه نخست سال جاری را دو میلیون و ۴۸۶ هزار و ۸۹۴ فقره اعلام نمود و اظهار داشت: میزان بازرسی ها در ۹ ماه سال جاری نسبت به سال قبل رشد ۲۸ درصدی داشته و از میزان بازرسی های انجام شده تعداد ۱۱۲ هزار و ۱۹۶ فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش بیش از ۶۳۲ میلیارد و ۸۳۵ میلیون تومان تشکیل شده است که مبالغ دریافتی نسبت به سال قبل ۳ برابر رشد داشته است.
همین طور بگفته وی در ۹ ماهه سال جاری ۱۲۲ هزار و ۱۹۱ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شد که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۴ درصد رشد داشته و بعد از بررسی ها و ارزیابی کارشناسان تعداد ۱۱۶ هزار و ۴۸۶ فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شد که برای رسیدگی و برخورد قانونی به ادارات و مراجع ذیربط ارسال شده و بیشترین عناوین تخلف در طول این مدت نیز مربوط به درج نکردن قیمت، گران فروشی و عدم صدور صورتحساب است.
طبق قانون نظام صنفی گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب همچون مهم ترین تخلفات صنفی است.1399/10/21
21:35:26
0.0 / 5
1174
تگهای خبر: خدمات , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است