نایب رئیس كانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی مطرح كرد

نهاده های ارسال نشده به شركت پشتیبانی امور دام می رود

نهاده های ارسال نشده به شركت پشتیبانی امور دام می رود به گزارش نت واش نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اظهار داشت: بین یک تا پنج درصد نهاده های خریداری شده مرغداران به هنگام تحویل بار به دستشان نمی رسید که با پیگیری وزارت جهاد کشاورزی قرار شد مابه التفاوت نهاده ارسالی توسط واردکنندگان به شرکت پشتیبانی امور دام یا اتحادیه استانی تحویل داده شود تا مرغداران بتوانند از آنجا این مابه التفاوت را دریافت نمایند.حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه حدود یک هفته نهاده خریداری شده توسط مرغداران بطور کامل به دستشان نمی رسید، اظهار نمود: بطور مثال واحد مرغداری ۴۰تن دان مرغ خریداری می کرد ولی حدود ۳۸تن به دستش می رسید و بین یک تا پنج درصد نهاده ها ارسال نمی شد.

وی افزود: با پیگیری انجام شده و ورود وزارت جهاد کشاورزی قرار شد ما به التفاوت نهاده ارسالی برای مرغداران توسط وارد کنندگان به شرکت پشتیبانی امور دام یا اتحادیه استانی تحویل داده شود و مرغداران بتوانند از آنجا این مابه التفاوت را دریافت نمایند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اشاره کرد: خوشبختانه این مشکل هم اکنون مرتفع و راه سودجویی نیز بسته شده است. از مرغداران نیز تقاضا داریم وجه مابه التفاوت نهاده ها که هنوز برایشان ارسال نشده را دریافت نکنند و منتظر دریافت خود نهاده باشند تا متضرر نشود.

به گفته وی اساسا نهاده ای که به دست مرغدار نرسد سر از بازار آزاد در می آورد.

اسدالله نژاد با اعلان اینکه بیش از ۹۰ درصد نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغ گوشتی حل شده است، اظهار داشت: قبلا بایستی جوجه ریزی انجام می شد و سپس نهاده تخصیص می یافت که این مساله امری زمان بر بود و مرغدار باید تا دریافت نهاده با قیمت مصوب دولتی نهاده مورد نیاز خودرا از بازار آزاد تهیه می کرد. اما با تدابیر اندیشیده شده مرغدار می تواند بعد از ستاندن مجوز از دامپزشکی برای جوجه ریزی با تایید جهاد کشاورزی استان سهمیه خودرا دریافت کند.

وی در آخر اظهار داشت: قیمت تمام شده مرغ زنده برای تولیدکنندگان به سبب افزایش هزینه مولفه های تولید بالا رفته است؛ بطوریکه قیمت هر کیلو مرغ زنده برای مرغدار ۱۷ هزار و۷۰۰ تومان و قیمت مرغ گرم نیز حدود ۲۳ تا ۲۴ هزارتومان تمام می شود.

منبع:

1399/10/20
19:24:08
0.0 / 5
1260
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , كشاورزی
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است