كاهش ۲۱ درصدی صید ماهی استخوانی دریای خزر بعلاوه دلایل

كاهش ۲۱ درصدی صید ماهی استخوانی دریای خزر بعلاوه دلایل به گزارش نت واش مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران اظهار داشت: صید ماهیان استخوانی در دریای خزر نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود 21 درصد کاهش داشته است.به گزارش نت واش به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مختار آخوندی اضافه کرد: صید ۱۳۱۱ تنی ماهیان استخوانی در دریای خزر تا اختتام آذرماه نسبت به زمان مشابه سال قبل نزدیک به ۲۱ درصد کاهش نشان میدهد.

وی برودت هوا، آلودگی های زیست محیطی در رودخانه ها و صید غیر مجاز را از دلیلهای کاهش صید اعلام نمود.

او با اشاره به اینکه عمده صید ماهیان استخوانی از دریای خزر در اسفند و فروردین سال بعد انجام می شود، اظهار نمود: هنوز برای پیش بینی و قضاوت درباره میزان صید ماهیان استخوانی زود است.

آخوندی اظهار داشت: از کل ماهیان استخوانی صید شده ۴۲۷ تن مربوط به ماهی سفید بوده که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۲۶ درصد کاهش داشته است.

وی میزان صید ماهیان کفال را در مدت یاد شده ۵۳۶ تن، ماهی کپور ۳۰۶ تن و سایر گونه ها را ۴۲ تن اعلام و اذعان کرد: میزان صید ماهی کفال در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۱۹ درصد، ماهی کپور ۲۰ درصد و سایر گونه ها ۱۱ تن کاهش نشان میدهد.

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران درباره سهم صید ماهیان استخوانی در هر یک از استان های شمالی کشور اظهار داشت: تا اختتام آذرماه امسال در استان گلستان ۴۳۷ تن، مازندران ۷۱۲ تن و در گلستان ۱۶۲ تن ماهی استخوانی صید شده است.

وی سرانه صید هر یک از شرکت های تعاونی صید پره را در طول این مدت را ۱۱.۲ تن عنوان و اشاره کرد: در زمان مشابه سال قبل، سرانه صید شرکت های تعاونی صید پره ۱۴.۲ تن بود.

آخوندی اظهار داشت: صید پره ماهیان استخوانی در استان های شمال کشور از ۲۲ مهر ماه آزاد شده است.

وی در مورد آزادسازی بچه ماهی در استان های شمالی گفت: طی پنج سال اخیر، هر سال حدود ۳۰۰ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه های منتهی به دریای خزر رهاسازی شده است.

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران اضافه کرد: از این مقدار، ۱۷۰ تا ۱۸۰ میلیون قطعه مربوط به بچه ماهی سفید و ۴۰ میلیون قطعه مربوط به بچه ماهی کپور است.

وی با اشاره به این که در چند سال اخیر با مشارکت صیادان، تکثیر و رهاسازی بچه ماهی نیز انجام می گیرد، اظهار داشت: سالانه ۲۰ تا ۲۵ میلیون قطعه بچه ماهی سفید نیز با مشارکت صیادان در رودخانه ها رها سازی می شود.
منبع:

1399/10/15
15:50:13
0.0 / 5
1242
تگهای خبر: آلودگی , كشاورزی , هوا
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است