اجرای ۴ پروژه برای تولید واكسن كرونا با استفاده از ویروس سرخك

اجرای ۴ پروژه برای تولید واكسن كرونا با استفاده از ویروس سرخك به گزارش نت واش هم اکنون در پروژه های واکسن کرونا ۴ پروژه اصلی در کشور در حال اجرا می باشد که از وکتور سرخک استفاده می شود که یکی از این پروژه ها در انستیتوپاستور در حال اجرا می باشد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، دکتر کیهان آزاد منش، استاد انستیتوپاستور و مدیر علمی یکی از شرکتهای داروسازی در وبینار "بررسی وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورها و عرضه توانمندی کشور ایران در تولید آن" که امروز در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، با اشاره به اینکه یک چهارم واکسن های کرونا بر مبنای پلت فرم های ناقل ویروسی هستند، اظهار داشت: به لحاظ تاریخی این نوع واکسن ها دارای نسل های یک تا سه است.
وی نسل اول را واکسن های "این اکتیو"، نسل دوم را "کوکسید کونژوگه" و نسل سوم را DNA و RNA ها دانست و اظهار نمود: از این نسل بودن الزاما به علت بهتر بودن کارایی نیست، بلکه به علت فناوری است و هم اکنون واکسن هایی در نسل اول داریم و تعداد کمی از واکسن های نوع سوم در اختیار داریم.
آزاد منش با تکیه بر اینکه در زمینه ناقل های ویروسی دو نوع کلی "تکثیر شونده" و "غیر تکثیر شونده" داریم، خاطرنشان کرد: نوع تکثیر شونده همان است که برای تولید واکسن از آن استفاده می شود، ضمن آنکه واکسن سرخک از این نوع است.
مدیر علمی این شرکت دارو سازی با تکیه بر اینکه ما از دو پلت فرم بهره بردیم، افزود: یکی از این پلت فرم ها ویروس سرخک نوترکیب بعنوان ویروس تکثیر شونده است که ایمن بودن یکی از مزایای آن به حساب می آید، ضمن آنکه دانش فنی تولید سرخک را بیشتر از ۶۰ سال است که در کشور داریم.
استاد انستیتوپاستور، تصریح کرد: هم اکنون در پروژه های واکسن کرونا ۴ پروژه اصلی در کشور در حال اجرا می باشد که از وکتور سرخک استفاده می شود که یکی از آنها در انستیتوپاستور است.
وی ضمن اشاره به مکانیزم اجرای این طرح افزود: برای سارس-کووید-۲ پروتئین اسپایک و انواع واریته های آنرا ساختیم.
آزادمنش، اظهار نمود: هم اکنون ۳ پروژه "ارزیابی میزان آنتی بادی خنثی کننده AD۵ در جمعیت ایرانی"، "ارزیابی میزان آنتی بادی ضد سویه واکسن سرخک در جمعیت ایرانی" و "ساخت سودوویروس های S جهش یافته به منظور ارزیابی قدرت خنثی" را در دستور کار داریم.1399/10/12
23:24:28
0.0 / 5
1284
تگهای خبر: تولید , فناوری
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است