انتقاد اتحادیه واردكنندگان نهاده های دامی از ایجاد انحصار در تامین كالاهای اساسی

انتقاد اتحادیه واردكنندگان نهاده های دامی از ایجاد انحصار در تامین كالاهای اساسی نت واش: اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران در نامه ای به رئیس اتاق بازرگانی ایران از ایجاد انحصار برای فعالیت وارداتی دو شرکت دولتی در تامین کالاهای اساسی انتقاد نمود.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا در متن نامه عباس حاجی زاده- دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران - به غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران آمده است:
به استحضار می رساند برمبنای سیاست های اعلامی دستگاه های ذیربط همچون وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی درباب اولویت تخصیص ارز به کالاهای موجود در مبادی ورودی کشور واردکنندگان بخش خصوصی با بهره گیری از اعتبار بین المللی خود مبادرت به واردات و گاهی بنا بر مقررات ابلاغی، ترخیص کالاهای اساسی پیش از تامین ارز آن نموده اند.

بدیهی است انتظار می رفت این بخش از خدمات بخش خصوصی در این شرایط حاد اقتصادی مورد اقبال و حمایت دست اندرکاران دولتی قرار گرفته و با اولویت نسبت به تامین ارز مورد نیاز این شرکتها اقدام گردد. متاسفانه بتازگی و با انتقال مجدد قسمتی از وظایف وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی شاهد توقف روند تامین ارز به بخش خصوصی بوده ایم. از طرف دیگر به رغم نقل قول حضرتعالی از جناب آقای رزم حسینی در خصوص آمادگی دولت برای انتقال بیش از پیش کارهای بازرگانی به بخش خصوصی شاهد تمرکز کم سابقه این امور طی هفته های اخیر در دو شرکت دولتی فعال در حوزه تامین کالاهای اساسی نیز می باشیم.

از جنابعالی استدعا دارد در مقام دفاع از حقوق بخش خصوصی و پاسداری از سیاست های کلی اقتصادی کشور نسبت به انعکاس معضلات و نگرانی های موجود خصوصاً تعیین تکلیف مطالبات واردکنندگان از محل تامین کالاهای اساسی اقدام عاجل مبذول و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید.منبع:

1399/09/23
22:47:34
5.0 / 5
1324
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است