هشدار به فروشگاه های زنجیره ای درباره گران فروشی مرغ

هشدار به فروشگاه های زنجیره ای درباره گران فروشی مرغ نت واش: معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام نمود که با سهمیه داران و فروشگاه های زنجیره ای که خارج از عرضه شبکه مرغ، به بهانه فروش قطعه بندی مرغ، آنرا بالاتر از نرخ مصوب می فروشند برخورد می شود و در صورت تداوم روند قطعه بندی و فروش با نرخ جدید در فروشگاه های زنجیره ای، عرضه این محصول در این مراکز قطع می شود.


سعید محمدی پور در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: طی روزهای گذشته با یک هایپر مارکت که در پایتخت مرغ دولتی را به صورت قطعه بندی عرضه می کرد، برخورد شد. این تخلف بیشتر در فروشگاه های زنجیره ای که امکان عرضه بشقابی دارند رخ می دهد و خارج از این مراکز کمتر چنین تخلفی مشاهده می شود. البته در صورتیکه در واحدهای صنفی نیز چنین نگاهی در پیش گرفته شود، تخلف است و در صورت مشاهده با آنان برخورد خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه عرضه خارج از شبکه و بالاتر از نرخ غیر مصوب یعنی۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان، ممنوع می باشد، اشاره کرد: قطعه بندی و عرضه به شیوه جدید مرغ نیز خارج از این قاعده نیست. بدین سبب با سهمیه داران و فروشگاه های زنجیره ای که خارج از عرضه شبکه مرغ، به بهانه فروش قطعه بندی مرغ، آنرا بالاتر از نرخ مصوب می فروشند، برخورد می شود.
محمدی پور همین طور با اعلان اینکه میزان مرغی که فروشگاه های زنجیره ای دریافت کرده اند و به صورت قطعه بندی و بشقابی می فروشند، از میزان یک هزار تن مرغ توزیعی نیست، اظهار داشت: در صورت تداوم روند قطعه بندی و فروش با نرخ جدید در فروشگاه های زنجیره ای، برمبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار، عرضه این محصول در این مراکز قطع می شود. در صورتیکه در واحدهای صنفی نیز چنین نگاهی مشاهده شود، تخلف است و با آنان برخورد خواهد شد.
بگفته این مقام مسئول طی یک هفته گذشته بیش از ۷۲۰ تن گوشت مرغ به میادین میوه و تره بار تهران تزریق شده است و به همین ترتیب میزان ورودی این کالا افزایش می یابد.
در هفته های گذشته قیمت مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر تهران به بیش از ۳۰ هزارتومان رسید. این در حالیست که اواخر مهر ماه کارگروه تنظیم بازار استان تهران قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تصویب کرده بود. در نهایت قرار شد برای تنظیم بازار این محصول، مرغ منجمد به قیمت هر کیلو ۱۵ هزار تومان در فروشگاه های زنجیره ای، میادین میوه و تره بار و واحدهای صنفی توزیع کننده مرغ و مرغ گرم به قیمت کیلویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان اصلی و اقماری میوه و تره باره شهرداری توزیع شود و سهم استان تهران روزانه تا سقف ۳۰۰ تن مرغ گرم تعیین شده است.
منبع:

1399/09/20
12:50:44
5.0 / 5
1361
تگهای خبر: بازار , دولت , شهردار , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است