محیط زیست آذربایجان غربی اعلام كرد:

یك قلاده خرس قهوه ای در ارتفاعات مارمیشو مشاهده شد

یك قلاده خرس قهوه ای در ارتفاعات مارمیشو مشاهده شد مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اظهار داشت: افراد محلی در ارتفاعات مارمیشو در حوزه استحفاظی شهرستان ارومیه یک قلاده خرس قهوه ای بالغ را مشاهده نمودند.به گزارش نت واش به نقل از مهر، مهران نظری اظهار داشت: روز پنجشنبه ۱۳ آذرماه افراد محلی در ارتفاعات مارمیشو در حوزه استحفاظی شهرستان ارومیه یک قلاده خرس قهوه ای بالغ را مشاهده و دقایقی ازاین گونه پرارزش تصویربرداری کردند.
نظری اظهار داشت: خرس قهوه ای ازجمله گونه های مهم و حساس بوده که طی سالهای اخیر جمعیت آن به شدت کاهش یافته و بنابراین برای حفظ و احیا نسل آن توسط سازمان حفاظت محیط زیست برنامه ملی حفاظت از این گونه تهیه و تدوین شده است.
نظری اضافه کرد: آذربایجان غربی به لحاظ شرایط خاص جغرافیایی و اقلیمی ازجمله مناطق مهم و پرارزش کشور به حساب می آید.
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اظهار داشت: این مکان زیستگاه خرس قهوه ای به حساب می آید و تقریباً در تمامی مناطق این استان پراکنش دارد.
وی اضافه کرد: در سالهای اخیر و پس از ابلاغ برنامه عمل ملی حفاظت از این گونه پرارزش تلاشهای زیادی توسط اداره کل حفاظت محیط زیست این استان برای حفظ و احیا نسل خرس قهوه ای انجام شده است که می توان به همکاری در ساخت مستند خرس قهوه ای، آموزش و توانمندسازی افراد بومی - محلی، برخورد با تخلفات شکار و صید اشاره نمود.

1399/09/15
13:40:40
5.0 / 5
1311
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است