اعتراض صنایع لبنی به عملكرد سازمان حمایت بعلاوه نرخ اصلاحی

اعتراض صنایع لبنی به عملكرد سازمان حمایت بعلاوه نرخ اصلاحی سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی اظهار داشت: در جلسه ای با سازمان حمایت قیمت شیرخام ۴۱۵۰ تومان تعیین و بر طبق این قیمت ۱۰ قلم محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری دولتی حداكثر با ۳ درصد سود تعیین قیمت شدند اما متاسفانه نتایج جلسه كارشناسی نادیده گرفته شد و با تغییر قیمت شیرخام به ۴۵۰۰ تومان قیمت لبنیات ثابت ماند.سید محمدرضا بنی طبا در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به جلسه مورخ ۲۸ آبان ماه در سازمان حمایت که به مبحث اصلاح قیمت شیرخام و محصولات لبنی اختصاص داشت، اظهار داشت: در این نشست قیمت شیرخام ۴۱۵۰ تومان تعیین شد و بر طبق این قیمت ۱۰ قلم محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری دولتی، حداکثر با ۳ درصد سود تعیین قیمت شدند.

وی افزود: در واقع صنایع لبنی با عنایت به شرایط اقتصادی مردم به خصوص دهک های محروم، حداکثر همراهی را انجام داده و از سودحداقلی ۱۱ درصد پیشبینی شده قانونی چشم پوشیدند اما متاسفانه نتایج جلسه کارشناسی نادیده گرفته شد و قیمت شیرخام با ۸ درصد افزایش یعنی ۳۵۰ تومان بیشتر از قیمت توافق شده، به ۴۵۰۰ تومان افزایش یافت بدون اینکه تأثیر حداقل ۶ درصدی قیمت شیرخام بر محصولات لبنی اعمال شود.

سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی افزود: در واقع قیمت اعلامی ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت به مفهوم عرضه کالاهای لبنی با ضرر ۳ درصدی در بازار است.

بنی طبا خاطرنشان کرد: نتیجه این تصمیم نادرست علاوه بر از بین رفتن اعتماد میان نهادهای دولتی و بخش خصوصی و اعتبار زدایی از جلسات کارشناسی، اعمال فشار شدید بر کارخانه ها به خصوص واحدهای کوچک است که تنوع محصول نداشته و عموما همین کالاهای مشمول قیمت گذاری دولتی را تولید و عرضه می کنند. تداوم این شرایط به این مفهوم است که به علت ضررده شدن محصولات، خطوط تعطیل شده و کارگران بیکار شوند.

وی در انتها با اشاره به اینکه درخواست داریم که حداقل ۶ درصد به ۱۰ قلم محصولات مشمول قیمت گذاری دولتی اضافه شود، اظهار داشت: از مسؤلان خواهش داریم که برای اصلاح تصمیم اخیر اقدامات لازم را انجام دهند و اجازه ندهند که سفره خانوارهای ایرانی علاوه بر تحمل گرانی شاهد کمبود کالا هم باشد.

به گزارش نت واش به نقل از ایسنا انجمن صنایع فرآورده های لبنی در نامه ای به دبیر ستاد تنظیم بازار قیمت محصولات لبنی بر پایه شیرخام ۴۵۰۰ تومانی را اعلام نمودند.

1399/09/06
22:37:59
5.0 / 5
1314
تگهای خبر: آب , بازار , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است