معیار ۱۹گانه ارزیابی ماشین آلات و قطعات شركت های دانش بنیان تدوین شد

معیار ۱۹گانه ارزیابی ماشین آلات و قطعات شركت های دانش بنیان تدوین شد نت واش: از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معیارهای بررسی نوزده گانه ارزیابی تجهیزات آزمایشگاهی، قطعات و ماشین آلات ساخت و تولید تدوین شد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، به منظور سنجش محصولات و تجهیزات گوناگون تولید شده از طرف شرکت های دانش بنیان حوزه تجهیزات آزمایشگاهی، قطعات و ماشین آلات ساخت و تولید کارگروه هایی در معاونت علمی به راه افتاده است.
در این کارگروه ها شاخص هایی برای ارزیابی محصولات این حوزه تدوین شده است. یکی از خصوصیات مهم مورد بررسی در ارزیابی اینگونه محصولات «بازه و دقت پارامترهای عملکردی یا قابل اندازه گیری یا پارامترهای پروسه تولید» است. شاخصه های مورد بررسی در پروسه تولید تجهیزات آزمایشگاهی، قطعات و ماشین آلات ساخت و تولید، ۱۹ مورد مختلف را در بر می گیرد.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، دما، فشار، رطوبت، دور، گشتاور، بازده، ابعاد، میزان آلایندگی، زمان پاسخ، دقت و حساسیت، قابلیت اطمینان، قابلیت کنترل، توان، درجه آزادی، کورس عملکرد، انعطاف و تطبیق پذیری، بالانس و توازن، عمر و مداومت کارکرد، وزن، حجم، چگالی، سختی و زبری و تردی و چقرمگی، همه از مواردی هستند که در بررسی یک دستگاه مورد بررسی قرار می گیرند.
منبع:

1399/09/05
13:25:53
5.0 / 5
1671
تگهای خبر: تولید , دستگاه , فناوری , قطعات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است