منصوری:

سال جاری تولید در شهركهای كشاورزی به ۶۰۰ هزار تن می رسد

سال جاری تولید در شهركهای كشاورزی به ۶۰۰ هزار تن می رسد رئیس هیات مدیره شهركهای كشاورزی اظهار داشت: پیشبینی می نماییم تا آخر سال جاری میزان تولیدات در شهركهای كشاورزی به ۶۰۰ هزار تن برسد و این در شرایطی است كه دو سال پیش در این شهركها حتی بیشتر از یك كیلو هم نمی توانستیم محصولی تولید نماییم.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، علی اشرف منصوری در نشستی که امروز انجام شد با اعلان اینکه شهرک های کشاورری مزیت های بسیاری دارند، اظهار داشت: راندمان بهینه با حل مشکلات صنایع تبدیلی و تکمیلی، تأمین خدمات و زیرساخت به صورت یکجا و متمرکز، کاهش هزینه های تولید، انجام مطالعات و حل بروکراسی های اداری توسط شرکت شهرکهای کشاورزی، ساماندهی فروش و پرداخت تسهیلات بانکی از مزیتهای شهرک کشاورزی است. در حقیقت شهرکهای کشاورزی بهشت سرمایه گذاری برای افرادی است که قصد دارند در بخش کشاورزی سرمایه گذاری کنند.
وی افزود: اگر مشکل کم آبی و دغدغه راندمان در مصرف آب داریم بایستی به سمت تولید در محیط های کنترل شده (گلخانه ای) حرکت نماییم. به عبارت دیگر اگر می خواهیم راندمان از منابع حیاتی کشور یعنی آب و خاک افزایش یابد باید گلخانه ها را توسعه دهیم.
رئیس هیات مدیره شرکت شهرکهای کشاورزی افزود: توسعه گلخانه ها علاوه بر افزایش راندمان، در اشتغالزایی هم موثر خواهد بود. در هر گلخانه حداقل ۱۰ نفر اشتغال ثابت دارند و در فصل برداشت تعداد افراد مشغول به کار افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه دام و طیور ظرفیت هایی را در استانها پیش بینی کردیم و این عرصه ها آماده واگذاری به سرمایه گذاران هستند، از بهره برداری از چندین شهرک بزرگ در بخش طیور و گلخانه آگاهی داد.
بگفته منصوری، مجموعه اراضی که در حوزه شیلات و آبزیان در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته ۱۱ هزارهکتار بوده است.
منصوری با اعلان اینکه بیش از ۴۷ هزار هکتار اراضی در منابع ملی و مستثنیات مردم برای شهرک های کشاورزی پیش بینی شده است، اظهار داشت: موانعی بر سر راه وجود دارد که در حال رفع آنها هستیم. اخیراً هم درباب حل این موانع با کمیسیون کشاورزی مجلس جلسه ای داشتیم و آنها تصمیم گرفتند با طرح یک فوریتی به توسعه شهرک های کشاورزی کمک کنند که امیدواریم هر چه زودتر این طرح به نتیجه برسد و با رفع موانع بتوانیم به سرعت شهرکها را گسترش دهیم.
وی افزود: حدود 5۶۰۰ هکتار از عرصه های واگذار شده از سال 13۹۷ تا 13۹۹ در حال ساخت و ساز هستند و خیلی از آنها به بهره برداری رسیده اند.
رئیس هیات مدیره شهرکهای کشاورزی با اعلان اینکه ۱۹۷ شهرک در عرصه ملی و ۱۳۳ شهرک در مستثنیات مردم فعالیت دارند اضافه کرد: همین طور بیشترین سطح گلخانه ای مربوط به استان اردبیل، بیشترین شهرک در حوزه آبزیان در استان هرمزگان و در حوزه دام و طیور هم بیشترین شهرک متعلق به استان گلستان است.1399/08/26
14:53:23
5.0 / 5
1412
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است