صادرات مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع گردید

صادرات مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع گردید به گزارش نت واش ستاد تنظیم بازار برای كنترل بازار مرغ و پیشگیری از روند افزایشی قیمت آن ضمن توافق با وزارت جهاد كشاورزی صادرات مرغ را از اول آبان ماه تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام نمود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار همینطور مصوب شد با عنایت به روند افزایشی قیمت گوشت قرمز و درخواست انجمن صنفی گاوداران در خصوص اختصاص فضای مناسب برای عرضه گوشت گرم (دام سبک و سنگین) با قیمت مناسب، کمیته ای با مسئولیت دبیرخانه تنظیم بازار و با حضور نمایندگان سازمان های حمایت، میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، اتحادیه و انجمن ذیربط در مورد در اختیار گذاشتن بارانداز و فضای مناسب توسط سازمان میادین میوه و تره بار جهت عرضه گوشت گرم تشکیل گردد.
در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم برپایه مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار استان تهران ۲۰ هزارو ۴۰۰ تومان تعیین شده، اما آخرین گزارش میدانی ایسنا در هفته گذشته نشان داده است که قیمت هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر تهران حدود ۲۵ هزار تومان است. مرغداران بارها نسبت به مشکلاتی که در تأمین نهاده های دامی وجود دارد گلایه کرده اند.
همچنین در هفته های گذشته افزایش قیمت گوشت قرمز خبرساز شد. طبق اعلام وزارت صمت گوشت قرمز نرخ مصوب ندارد، اما به تازگی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت اعلام نمود که قیمت مناسب برای عرضه گوشت گوساله بر مبنای نوع گوشت بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است و بیشتر از این قیمت گران فروشی به حساب می آید. در این زمینه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هم اذعان کرده که افزایش قاچاق دام زنده به گران شدن گوشت قرمز دامن زده است.1399/08/18
13:46:41
5.0 / 5
1566
تگهای خبر: آب , بازار , بازرگانی , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است