تا ۱۴ آذر ماه

تولیدكنندگان و واردكنندگان تنباكوی معسل در سامانه جامع تجارت ثبت نام كنند

تولیدكنندگان و واردكنندگان تنباكوی معسل در سامانه جامع تجارت ثبت نام كنند به گزارش نت واش معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) تهران اعلام نمود كه تولیدكنندگان و واردكنندگان تنباكوی معسل ملزم هستند حداكثرتا تاریخ ۱۴ آذر ماه در سامانه جامع تجارت ثبت نام، تعریف نقش، ثبت انبار و ثبت شناسه كالای همه سطوح بسته بندی تنباكوی معسل تولیدی و وارداتی خویش را انجام دهند.


مجتبی شیر قاضی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در جهت اجرای ماده ۵، ۶ و ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، امکانات ثبت اطلاعات واردات، تولید، فروش و جابجایی تنباکوی معسل در سامانه جامع تجارت به نشانی www.ntsw.ir، برای اعضای زنجیره تأمین و توزیع این کالا فراهم گشته است.
ازاین رو به قول وی تولیدکنندگان و واردکنندگان تنباکوی معسل، ملزم هستند حداکثر تا تاریخ چهاردهم آذر ماه سال جاری در سامانه جامع تجارت ثبت نام، تعریف نقش، ثبت انبار و ثبت شناسه کالای همه سطوح بسته بندی تنباکوی معسل تولیدی و وارداتی خویش را انجام دهند و تا پانزدهم آذر ماه هم موجودی اولیه تنباکوی معسل خود (صرفاً یک مرتبه در این تاریخ) را ثبت کنند و سپس از این تاریخ تولید، واردات، انتقال مکان (جابجایی) و ثبت انتقال مالکیت (فروش) تنباکوی­ معسل به­ توزیع کنندگان­ سراسری­ و­ استانی­ محصولات­ دخانی­ را اظهار کنند.
این مقام مسئول در انتها تصریح کرد که سند راهنمای انجام کلیه فرآیندهای مذکور، در صفحه اول سامانه جامع تجارت در بخش «مسـتندات عملیات تجارت داخلی»، تحت عنوان «راهنمای تولیدکنندگان کالا» و «راهنمای واردکنندگان کالا» موجود است.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات از امکان رصد کامل شبکه تولید و واردات محصولات دخانی از آبان ماه ۱۳۹۷ اطلاع داده و اعلام نموده بود که برپایه سامانه ای برخط، تمامی شبکه تولید و واردات محصولات دخانی قابل رصد و رهگیری است؛ موضوعی که برپایه ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مدنظر قرار گرفته است. چند روز بعد هم در ابلاغیه ای به تمامی تولیدکنندگان سیگار و محصولات دخانی اعلام گردید که نسبت به ثبت موجودی انبارهای تولیدی خود اقدام کنند، چون که در غیر این صورت پس از تاریخ هشتم اردیبهشت ۱۳۹۷ مجاز به فروش به توزیع کنندگان بدون ثبت در سامانه جامع تجارت نخواهند بود؛ اما به نظر می آید طی دو سال قبل این طرح اجرایی نشده و باید ببینیم که آذر ماه سال جاری اجرای کامل آن محقق خواهد شد یا نه.
بر مبنای آیین نامه اجرایی شناسه های کالا و رهگیری کالا مبحث ماده (۱۳) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) موظف است "امکان ثبت شناسه رهگیری و دریافت گواهی الکترونیکی را در سامانه جامع تجارت فراهم آورد و یکتا بودن شناسه های رهگیری را در سطح تمامی کالاهای مشمول، تضمین کند". تابحال ۱۲ گروه کالایی شامل دارو، تلفن همراه، دخانیات، لوازم خانگی، قطعات یدکی و مصرفی وسایل نقلیه، فرآورده ها و مشتقات نفتی، گازی و پتروشیمی، طلا، منسوجات و پوشاک، اسباب بازی، کالای کشاورزی و خودرو مشمول این طرح شده اند.
شناسه کالا، شناسه ای است که به مجموعه ای از خصوصیات یک کالا (از قبیل جنس، نوع، مدل، نام تجاری و نوع کاربری) و به عبارت بهتر شناسنامه کالا، نسبت داده می شود. این خصوصیات به ازای هر کالا، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری دستگاههای تخصصی مربوطه استخراج می شود. شناسه کالا، زبان مشترک تشریح کالا در فرایند تجاری کشور به خصوص بین سامانه های الکترونیکی از قبیل سامانه جامع تجارت ایران، ثبتارش، پنجره واحد تجارت فرامرزی، بارنامه برخط، جامع انبارها و تدارکات الکترونیکی دولت می باشد.1399/08/11
14:25:31
5.0 / 5
1550
تگهای خبر: آب , بازرگانی , تجاری , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است