مدیركل محیط زیست استان مركزی خبر داد؛

۱۴ روز آلوده در اراك

۱۴ روز آلوده در اراك به گزارش نت واش مدیر كل محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: در چهاردهمین روز متوالی شاخص كیفیت هوای شهر اراك برای گروه های حساس ناسالم اعلام گردید.رضا میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب آخرین وضعیت شاخص کیفیت هوای اراک اظهار نمود: باتوجه به اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، شاخص کیفیت هوای اراک وضعیت ناسالم را نشان میدهد.
وی افزود: شاخص آلودگی هوای اراک در ساعت هشت بامداد امروز به ۱۲۰ رسید و مجدداً در حالت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.
به گفته میرزایی عامل اصلی این آلودگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.
مدیر کل محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: بالاترین شاخص آلودگی با عدد ۱۳۱ مربوط به ایستگاه استانداری واقع در میدان حافظیه بوده است.
میرزایی با اشاره به تداوم آلودگی ها از چند روز گذشته و تشدید شیوع بیماری کرونا عنوان کرد: پیرو این مساله باید از هر گونه رفت آمد در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد خود داری شود.
وی اشاره کرد: تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز جدا اجتناب کنند.
میرزایی ضرورت دقت در هنگام سوخت گیری در جایگاه ها و جلوگیری از سرریز شدن بنزین و سایر سوخت ها را مهم برشمرد و اضافه کرد: باید از انجام هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود، مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیر کاری و عمرانی و مانند آن خودداری شود.


منبع:

1399/08/10
11:41:17
5.0 / 5
2189
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است