دستور ویژه وزیر برای تأمین روغن نباتی

دستور ویژه وزیر برای تأمین روغن نباتی وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت مناسب تولید روغن نباتی در كشور و تمهیدات اندیشیده شده، بخش خصوصی با همكاری اركان دولتی در رابطه با موضوع، جهت ایجاد تعادل در روند تولید و تأمین نیاز بازار به این كالا اقدام نماید.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، علیرضا رزم حسینی در دیدار با اعضای انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران که در محل دفتر وزیر برگزار شد، اظهار نمود: در شرایط جنگ اقتصادی خیلی سخت و پیچیده ای قرار داریم؛ ولی هنوز عده ای یا این مورد را باور ندارند و یا همت لازم را به خرج نمی دهند. با وجود هزینه هایی که انتشار کرونا به کشور تحمیل کرده و دولت موظف به تأمین اقلام بهداشتی در رابطه با این بیماری شده، نسبت به سایر کشورها که هیچ تحریمی متوجه آنها نیست، همچنان کشور در حد قابل قبولی اداره می شود.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: در شرایط موجود بعضی از التهابات به وجود آمده در سطح بازار بیشتر متوجه برخی اخبار و فضاسازی های کاملاً نادرست است و انتظار می رود افراد در عرضه اطلاعات دقیق تر عمل کنند. ایجاد آرامش در بازار و برقراری تعادل در تأمین و توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مورد نیاز مردم در اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با جدیت این مورد دنبال می شود.

وزیر صمت با اشاره به اینکه شرایط موجود نیازمند افزایش همدلی ها و همکاری ها برای پیشگیری از هرگونه فضاسازی های کاذب و ایجاد التهاب در فرایند عرضه و تأمین نیاز مردم در سطح بازار است، اظهار داشت: در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی، وزارت صمت قائل به همکاری و دریافت نظرات و آرا تشکل های بخش خصوصی، مجلس شورای اسلامی و سایر ارکان دولت می باشد.

وی در پایاین با اشاره به مسائل مطرح شده از جانب تولید کنندگان درباره تأمین ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام اظهار داشت: روند درآمدهای ارزی کشور در حال بهبود است و شرایط تا آخر سال بهتر هم خواهد شد.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، از اواخر شهریورماه مشکلات بازار روغن خبرساز شد؛ تا جایی که در ایام اخیر برخی فروشگاه ها تعداد روغنی که به هر فرد می فروشند را محدود کردند. این وضعیت سبب شده افزایش قیمت روغن هم شده، به صورتی که شاخص تورم در مهرماه نشان داده است قیمت در گروه روغن و چربی ها نسبت به شهریورماه ۱۶.۲ و در مقایسه با مهر سال قبل ۳۴.۸ درصد افزایش داشته است. البته طبق اعلام گمرک عدم مبادله اسناد مالکیت بین شرکت خریدار ایرانی و فروشنده خارجی به علت تأمین نشدن ارز، گره اصلی عدم ترخیص روغن خام وارداتی است که تبعات ناشی از آن در بازار داخلی خویش را نشان داده است. در نهایت ساعاتی پیش معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام نمود که هم اکنون شرایط روغن خانوار و صنف و صنعت در تعادل قرار دارد و ۷۰ هزار تن از ذخایر برای خانوار در زنجیره تأمین در حال توزیع است.
طبق اعلام انجمن صنفی روغن نباتی ایران ۵۰ تا ۵۵ درصد مواد اولیه روغن های جامد، وارداتی و ۴۰ تا ۴۵ درصد هم از دانه های روغنی تولید داخل استحصال می شود.1399/08/08
19:51:41
5.0 / 5
1955
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , برق , بهداشت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است