نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران مطرح كرد

نظام خرده فروشی در انتظار سامانه ای نظیر سامانه جامع انبارها

نظام خرده فروشی در انتظار سامانه ای نظیر سامانه جامع انبارها نایب رییس اول اتاق اصناف ایران اظهار داشت: تمام عمده فروشان ما در سامانه جامع انبارها در حال رصد هستند و جزئیات اقدمات ایشان مشخص است اما لازم است تا خرده فروشان هم رصد شوند. در این راستا سامانه ای در حال تدوین است كه وقتی راه اندازی شود، تبعات حقوقی را می پذیرند و خیلی از تخلف ها كاهش پیدا می كند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، جلال الدین محمد شکریه اظهار نمود: با این شفاف سازی روشن می شود که چه کالایی، به چه تعداد، به چه قیمت و به چه کسی فروخته شده است و در واقع شفاف سازی در نظام خرده فروشی در نهایت به خودمان بعنوان یک مصرف کننده بر می گردد.
وی اشاره کرد: هر کدام هیات مدیره اتحادیه های صنفی خود مصرف کننده تعداد زیادی از کالا و خدمات هستند. بدین سبب این تصور نباید به وجود آید که مقاومتی در بدنه نظام صنفی کشور در مقابل طرح های جدید است. ما خود مصرف کننده هستیم و بدین جهت معتقدیم که اگر بتوانیم سرویس بهتری به مردم بدهیم، خودمان هم سرویس بهتری از سایر صنوف می گیریم.
سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در امتداد بندش ماده ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی به راه افتاده است. بر طبق این قانون، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است با همکاری دستگاه های اجرائی ذیربط با بهره گیری از سامانه نرم افزاری به شناسه دار کردن کلیه انبارها و مراکز نگهداری کالا و ثبت مشخصات مالک کالا، نوع و میزان کالاهای ورودی و خروجی از این اماکن با هدف شناسایی کالاهای قاچاق اقدام نماید.
بدین سبب شناسایی تمام انبارها و مراکز نگهداری کالای کشور، تسهیل فرایندهای الکترونیکی از قبیل صدور بارنامه آنلاین و بیمه آتش سوزی بوسیله سیستمی کردن این فرایندها، ثبت ورودی و خروجی کالای هر واحد نگهداری کالا (ثبت رسید احواله) و ستاندن گزارش از میزان موجودی کالا در تمامی واحدهای نگهداری کالای کشور همچون اهداف این سامانه است که خود در نهایت به اهداف کلانی همچون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و جلوگیری از احتکار بوسیله رصد دقیق جریان کالا در انبارهای کشور ختم می شود.1399/07/28
16:12:43
5.0 / 5
1797
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است