كوشش برای افزایش ظرفیت سردخانه های خراسان جنوبی به یك میلیون تن محصول

كوشش برای افزایش ظرفیت سردخانه های خراسان جنوبی به یك میلیون تن محصول خراسان جنوبی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مركزی تعاون روستایی ایران با اعلان اینكه تعداد سردخانه های خراسان جنوبی كافی نیست، اظهار داشت: خواهان این امر هستیم كه سردخانه های خراسان جنوبی به یك میلیون تن افزایش یابد.


محمدعلی طهماسبی، یکشنبه شب ۱۳ مهرماه در نشست هم اندیشی تشکل ها، فعالان و نخبگان بخش کشاورزی با وزیر جهاد کشاورزی در بیرجند، اظهار نمود: خراسان جنوبی در زمینه گیاهان دارویی ظرفیت های خوبی دارد که می توان از آن درآمدزایی کرد.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه امید است کشت این محصولات در اراضی شیب دار مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: باآنکه خراسان جنوبی بارندگی ندارد، اما برای پیشگیری از گسترش بیابان، کشت دیم زرشک و خارشتر مستعد است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به مشکلات خرید و فروش زعفران، تصریح کرد: هم اکنون ۷۲ تن زعفران توسط خریداری شده و ۶۰ تن از سال های گذشته مانده است.
طهماسبی افزود: تدارکاتی برای صادرات زعفران به دیگر کشورها انجام شده؛ همینطور برای خرید زعفران سالجاری، تفاهم نامه ای با شورای ملی زعفران اجرا شده است.
وی بیان نمود: کشاورزان نگران خرید زرشک نباشند، نمی گذاریم زرشک روی دست کشاورز بماند؛ بلکه بدون رقابت با خریداران و تجار در حاشیه بازار فعالیت می نماییم تا تولیدکنندگان ضرر نکنند.
طهماسبی تصریح کرد: برپایه آماری که داده شده، به دلیل انتشار کرونا سه هزار تن زرشک روی دست کشاورزان خراسان جنوبی مانده که در این راستا سازمان تعاون روستایی وارد خرید شده است.1399/07/14
13:42:21
5.0 / 5
1832
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است