ساخت دستگاهی برای شناسایی مواد در غلظت های كم

ساخت دستگاهی برای شناسایی مواد در غلظت های كم یكی از شركت های فعال در حوزه نانو برای شناسایی مواد در غلظت های كم، دستگاه طیف سنجی را تولید و به بازار عرضه نموده، ضمن آنكه كیت هایی جهت تشخیص زیست مولكول ها ساخته است.


به گزارش ایسنا، طیف سنجی رزونانس پلاسمون سطحی موضعی نوعی روش غیرمستقیم اما دقیق برای تشخیص مولکول های شیمیایی و زیستی است که در آن رزونانس پلاسمون سطحی نانوذرات فلزی اندازه گیری می شود.
این دستگاه قادر به اندازه گیری رزونانس پلاسمون سطح نانوذرات فلزی است که به صورت غیر مستقیم امکان تشخیص و ارزیابی کمی آنالیت های موجود در محیط را به پژوهشگر یا صنعتگر می دهد. پس این دستگاه، یک سیستم عمومی برای آنالیز مواد است که کاربرد آن شامل همه حوزه های علوم طبیعی همچون فناوری نانو نیز می شود.
فلزات در شکل نانوذرات، سطح بسیار بیشتری دارند، بدین سبب فعالیت پلاسمون سطحی بیشتری از خود نشان می دهند. از طرف دیگر، خواص دی الکتریک یک محیط می تواند به شدت توسط حضور یک عامل شیمیایی (آنالیت) تغییر کند.
یکی از امتیازات این روش طیف سنجی مولکولی آن است که نیازی به استفاده از تجهیزات پیچیده اپتیکی وجود ندارد، بنابراین، دستگاه می تواند کوچکتر و مقرون به صرفه تر ساخته شود، همین طور مکانیزم این دستگاه ها از ارتعاشات و نویزهای مکانیکی کمترین تأثیر را می پذیرد.
برمبنای اعلام ستاد نانو، این شرکت کیت LSPR حاوی نانوذرات طلا جهت تشخیص زیست مولکول ها را نیز تولید و به بازار عرضه نموده است.1399/07/13
13:55:09
5.0 / 5
1832
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است