در ۵ ماهه اول امسال

۳۱ درصد متقاضیان، تسهیلات رونق تولید گرفتند

۳۱ درصد متقاضیان، تسهیلات رونق تولید گرفتند به گزارش نت واش جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه در پنج ماهه اول سال جاری حدود ۳۱ درصد از كل ثبت نام كنندگان دریافت تسهیلات رونق تولید و حدود ۲۸ درصد از ثبت نام كنندگان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) موفق به دریافت آن شده اند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در پنج ماهه اول سال جاری بیشتر از ۲۷۷۱ میلیارد تومان در چارچوب ۱۲۵۲ فقره تسهیلات برای تأمین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در جهت اقتصاد مقاومتی و بیشتر از ۲۷۴۶ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) در چارچوب ۴۶۳ فقره به استان های مختلف پرداخت شده است.
در این زمان ۴۰۴۴ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۲۲۷۲ مورد برای دریافت بیشتر از ۷۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها عرضه شدند و در نهایت ۱۲۵۲ فقره تسهیلات به ارزش بیشتر از ۲۷۷۱ میلیارد تومان پرداخت شده است؛ یعنی حدود ۳۱ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
همینطور در پنج ماهه اول سال جاری ۱۶۵۹ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۸۶۷ مورد برای دریافت تسهیلات ۶۵۲۱ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۴۶۳ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۲۷۴۶ میلیارد تومان صورت گرفته است؛ یعنی حدود ۲۸ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
در این میان بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید مربوط به استان سمنان با مبلغ نزدیک به ۵۴۷ میلیارد تومان، گیلان با ۳۸۰ میلیارد تومان و همدان با ۲۴۷ میلیارد تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال هم به قم، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی پرداخت شده؛ به صورتی که مبلغ پرداختی به این استان ها به ترتیب ۲۸۷ میلیارد تومان، ۲۶۶ میلیارد تومان و ۲۲۹ میلیارد تومان بوده است.
کدام استان ها کمترین تسهیلات را گرفتند؟
البته در پنج ماهه اول سال جاری از استان های سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان هیچ ثبت نامی برای دریافت تسهیلات رونق تولید انجام نشده و استان های کرمانشاه و کهگیلویه و بویر احمد با وجود داشتن دو و ۱۵ ثبت نام در بخش تسهیلات رونق تولید، هیچ مبلغی دریافت نکردند. استان ایلام هم کمترین تسهیلات رونق تولید، معادل ۷۰ میلیون تومان را به خود مختص کرده است.
در زمینه تسهیلات تولید و اشتغال هم در پنج ماهه اول سال جاری استان های جنوب کرمان، هرمزگان و کرمان با دریافت یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، ۱۳ و ۱۵ میلیارد تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را در پنج ماهه اول سال جاری دریافت کرده اند.
لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می شود که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در جهت تأمین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.
منبع:

1399/07/11
21:06:39
5.0 / 5
1786
تگهای خبر: بودجه , تولید , ثبت نام , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است