عرضه روغن جامد كم شده است؟

عرضه روغن جامد كم شده است؟ حدود چند هفته است كه روغن جامد در بازار كمیاب شده است و برپایه مشاهدات میدانی، خرده فروشی های سطح شهر تهران یا اكثرشان روغن جامد ندارند یا اینكه آنرا با قیمت بالاتر به فروش می رسانند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در بررسی های میدانی از چندین سوپرمارکت در تهران مشخص شد که روغن جامد در بازار کمیاب شده است و بعضی از فروشندگان هم اظهار کرده اند که عرضه روغن جامد به صورت کل کم و قیمت آن هم افزایش یافته است و به همین سبب نمی توان آنرا در هر مغازه ای پیدا کرد.

این اظهارات از جانب فروشندگان در حالی مطرح می شود که چندی پیش دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران گفته بود که در تأمین مواد اولیه روغن های نیمه جامد که به صورت حلبی هستند به علت تحریم های ظالمانه و مشکلات ارزی و انتقال آن با مشکلاتی روبه رو شده ایم و بنابراین تولید آن کاهش پیدا کرد.

به گفته وی در حقیقت مشکلات پیش آمده در تأمین روغن خام، ناشی از مشکلات ارزی و کمبود واردات است.

او همینطور بیان کرده بود که صنایع و دولت باید با همکاری یکدیگر چالش پیش آمده را حل کنند و بحث تأمین ارز و انتقال آن باید هرچه زودتر حل شود.

وی در پاسخ به این سؤال که که آیا امکان دارد کاهش عرضه روغن جامد به بازار سبب تغییر قیمت آن شود هم گفته بود که در دنیا و بازارهای جهانی عرضه و تقاضا حرف اول را می زند و وقتی عرضه مقداری کم شود، برخی در بازار قیمتها را بالاتر از قیمت مصوب اعلام می کنند. احتمال این مورد هم وجود دارد، ولی همه این مسائل به سیاستهای بانک مرکزی بستگی دارد. اگر بانک مرکزی بتواند ارز مورد نیاز واردات روغن خام را تأمین کند، همه مسائل حل خواهد شد ولی اگر ارز تأمین نشود و مواد اولیه هم وارد کشور نشود عرضه به مرور کاسته می شود و احتمال ایجاد حباب هم بالا می رود.
منبع:

1399/07/11
14:11:01
5.0 / 5
1763
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است