با ارجاع طرح تامین كالاهای اساسی به كمیسیون برنامه؛

قالیباف: شبكه توزیع كالا در كشور نابسامان است

قالیباف: شبكه توزیع كالا در كشور نابسامان است به گزارش نت واش رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نابسامانی در شبكه تولید كالا اظهار داشت: ما به التفاوت قیمت ارز 4200 تومانی با نرخ تمام شده كالاها به جیب دلالان رفته كه این نشان دهنده نابسامانی در شبكه توزیع در كشور است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، پس از تصویب کلیات طرح تامین کالاهای اساسی نمایندگان با ۲۰۴ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند که طرح تامین کالاهای اساسی جهت بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شود.
محمدباقر قالیباف پس از تصویب کلیات طرح تامین کالاهای اساسی، اظهار داشت: مجلس به دو طرح جهش تولید و تامین مسکن و همین طور طرح تامین کالاهای اساسی رای مثبت داد که این نشان دهنده جهت گیری مجلس به موضوعات اقتصادیست. مجلس نشان داد که تصمیمات خودرا در موضوع مسکن و بحث مربوط به کالاهای اساسی گرفته است.
وی ادامه داد: در جریان بررسی کلیات آقای پورمحمدی نماینده دولت نکاتی را بیان کرد و دوستان در کمیسیون برنامه هم اشاراتی داشتند که این موارد در جزئیات طرح لحاظ شود. پس بهتر است فرصت مجدد جهت بررسی طرح به کمیسیون برنامه داده شود. نمایندگان هم پیشنهادات خودرا بیان کنند تا پس از بررسی باردیگر در صحن علنی مطرح شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت های پورمحمدی اظهار داشت: اصرار ما در این طرح آن است که کالاها بین مردم توزیع شود. چون حالا مشکل در شبکه توزیع کالا در کشور است که دارای نابسامانی است. دلیل آن است که دولت نتوانسته این مجموعه را ساماندهی کند. وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاها تخصیص داده می شد انتظار می رفت که با همان قیمت به دست مصرف کننده برسد اما قیمت تمام شده چیز دیگری بود؛ چون مابه التفاوت ارز تخصیص داده شده با قیمت اصلی به جیب دلالان رفت. این همان اشکال دولت می باشد.
قالیباف افزود: نمایندگان با توجه به این مساله تاکید دارند که باید کالا توزیع شود. اساسا این امکان و ظرفیت هم وجود دارد که سبد کالا بین مردم توزیع شود. دولت باید این کار را انجام دهد. منتهی ما برای بحث تامین منابع این طرح را به کمیسیون برنامه ارجاع می دهیم تا در نخستین فرصت به صحن برگردانند.
منبع:

1399/07/08
13:35:29
5.0 / 5
1791
تگهای خبر: بودجه , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است