قالیباف:

چرا بورس انرژی رونق نگرفته است؟

چرا بورس انرژی رونق نگرفته است؟ رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه باید تهدید را به فرصت تبدیل كرد اظهار داشت: چرا بورس انرژی رونق نگرفته است؟


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز سه شنبه و پس از صحبت های وزیر نفت درباره برنامه های این وزارتخانه در جمع بندی اظهار نمود: با عنایت به اقدامات دشمن و تحریم و فشار به کشور نمی توان انتظار داشت که طبق برنامه ها و هدفگذاری ها وزارت نفت کارهایش را پیش ببرد. البته که باید همه در مجلس، دولت و پژوهشگاه ها بپذیریم که باید تهدید دشمن را به فرصت تبدیل نموده و رویکردها، هدفگذاری، روش های خودمان را با ابزار و تجهیزات فنی بکار گرفته و مبتنی بر داشته های درونی حرکت نماییم.
وی ادامه داد: مطمئنم این توان در وزارت نفت و بخش صنعت و تکنولوژی وجود دارد؛ کاری سخت و شدنی که گام های خوبی هم برای رسیدن به آن برداشته شده، البته در مواردی عقب ماندگی جدی و در مواردی دیگر اقدامات خوبی صورت گرفته است. نمونه آن پالایشگاه خلیج فارس است که در مسافرت خوزستان بازدید کردم. افتخار می نماییم به توان فنی کشور که در طول دوره سه ساله توانسته ظرفیتی بالغ بر حدود ۱۴ میلیون تن فرآورده تولید نماید. پس باید چنین باوری در میان تصمیم گیران وجود داشته باشد.
رئیس مجلس درباره بورس انرژی اظهار داشت: باید به این سؤال پاسخ دهیم که چرا بورس انرژی آنطور که مد نظر است، رونق نگرفته است. این همان تغییر رویکردهاست که باید روی دهد.
قالیباف با انتقاد از میزان مصرف انرژی اظهار داشت: ما همچون کشورهای مصرف کننده بالای انرژی هستیم. بنابراین عملکرد ما درباره الگوی مصرف انرژی قابل قبول نیست.
وی با اشاره به حضور وزیر نفت در مجلس و برگزاری جلسات مختلفی با نمایندگان مجلس اظهار داشت: اینکه امروز جلسه منطقی و قابل بحث بود دلیل آن این است که وزیر نفت و همکارانش خیلی از موضوعات مطرح شده از جانب نمایندگان را پذیرفته اند. این مسیر ادامه پیدا کند تا وزارت نفت با کمیسیون انرژی و مرکز پژوهش ها بحث های مطرح شده را نهایی کنند. این کار در دو یا سه هفته پیش رو قابل انجام است. مطمئنم می توانیم مشکلات را در سال پایانی دولت حل نماییم.
رئیس قوه مقننه با اشاره به مشکل گاز مایع، اظهار داشت: تصمیم بر این شده که برای تأمین گاز مایع افراد در سایت ثبت نام کنند. حال اینکه این افراد در روستاهای دوردست گاز را به زحمت بر روی کول خود می گذارند. پس دیگر امکان ثبت نام در سایت و گرفتن سهمیه ندارد. درست است تعداد آنها محدود است اما جزو شریف ترین و مستضعف ترین مردم هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. بحث دیگر هم مربوط به تأمین سوخت کشاورزان است. کشاورزان از این وضعیت رنج می برند. ان شاء الله مجلس و دولت در کنار انجام کارهای بزرگ به این دو قشر هم توجه نمایند.1399/06/25
13:03:43
5.0 / 5
1893
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است