تشدید محدودیت هند برای واردات مس و آلومینیوم از چین

تشدید محدودیت هند برای واردات مس و آلومینیوم از چین نت واش: هند سرگرم برنامه ریزی برای تشدید كنترل واردات مس و آلومینیوم و طراحی سیاستهایی برای محدودیت واردات از چین و سایر كشورهای آسیایی بمنظور پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی است.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، منابع آگاه دولتی به رویترز اعلام کردند هند به زودی و در گام نخست تشدید کنترلهای وارداتی، از واردکنندگان درخواست خواهدنمود اطلاعات خودرا به ثبت رسانده و برای واردات مس و آلومینیوم مجوزهای ویژه دریافت نمایند.

وزارت معادن فدرال هند در نامه ای که اواخر ماه گذشته به وزارت بازرگانی هند نوشت، اعلام نمود تشدید کنترل واردات، کوشش برای خودکفایی اقتصادی را هدف گرفته است. این اظهارات به تلاش دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند برای کاهش واردات و افزایش صادرات محصولات ارزش افزوده اشاره دارد.

در نامه وزارت معادن هند آمده است: هدف از این سیستم داشتن اطلاعات مناسب برای امکان مداخله مناسب دولت می باشد.

منابع دولتی گفته اند هدف از تشدید کنترل واردات، افزودن واردات مس و آلومینیوم به لیست محصولات دارای محدودیت است که واردکنندگان را ملزم می کند برای واردات هر کدام از اقلام لیست مذکور، مجوز دولت را دریافت نمایند.

چین، ژاپن، مالزی، ویتنام و تایلند در بین صادرکنندگان بزرگ مس به هند بوده و ۴۵ درصد از واردات مس این کشور به ارزش پنج میلیارد دلار در سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ را به خود اختصاص دادند.

هند مکانیزم مشابهی برای واردات آلومینیوم دارد که عموما از چین وارد می شود.

بی کی بهاتیا، یکی از دبیران کل فدراسیون صنایع معدنی هند که بزرگترین لابی معدنی این کشور است، به رویترز اظهار داشت: چین بزرگترین تهدید برای صنعت آلومینیوم هند است.

از آوریل حدود ۵۸ درصد از تقاضای هند برای آلومینیوم بوسیله واردات قراضه تامین شده که ۲۲ درصد ارزانتر از آلومینیوم اولیه تولید داخل بوده است.

طبق آمار دولتی، هند در سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ به ارزش ۴.۴ میلیارد دلار آلومینیوم وارد کرده که چین بزرگترین تامین کننده آن بوده و به ارزش بیش از یک میلیارد دلار صادرات آلومینیوم داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، به دنبال درگیری مرگبار نیروهای نظامی چین و هند در منطقه مرزی مورد مناقشه در هیمالیا که در ژوئن روی داد، هند محدودیتهای تجاری و سرمایه گذاری مقابل شرکتهای چینی را به میزان فزاینده ای افزایش داده است.

منبع:

1399/06/21
18:01:13
5.0 / 5
2709
تگهای خبر: بازرگانی , تجاری , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است