درآمد عشایر چقدر است؟

درآمد عشایر چقدر است؟ به گزارش نت واش قائم مقام سازمان امور عشایر میانگین در آمد خالص ماهانه هر خانوار عشایری را یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعلام و ابراز امیدواری كرد كه این رقم تا آخر برنامه ششم دو برابر شود.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، شاپور علایی مقدم در حاشیه بازدید خبرنگاران از منطقه عشایری دشت لار استان تهران با اشاره به اینکه عشایر به دنبال آب مجازی می باشند و در راه تغییر اقلیم حرکت می کنند، اظهار داشت: این افراد در اشتغالزایی و تولیدات کشور موثرند و پایین ترین میزان خسارت را به منابع طبیعی وارد می کنند.

شاخص برخورداری از آب آشامیدنی سالم جامعه عشایری به ۵۴ درصد رسیده است

وی افزود: شاخص برخورداری از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برای جامعه عشایر از ۴۳ درصد در بازه دو ساله به حدود ۵۴ درصد رسیده و بنا است که این رقم تا آخر برنامه ششم توسعه به ۶۳ درصد برسد.

قائم مقام سازمان امور عشایر خاطرنشان کرد: روزانه ۷ میلیون لیتر آبرسانی سیار به عشایر انجام می شود و تلاش داریم که از آب رسانی سیار کم کرده و دسترسی آنها را به آب دائم افزایش دهیم.

علایی مقدم با اشاره به اینکه جمعیت عشایر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است، اظهار داشت: استان تهران دارای ۲۵۷۸ خانواده عشایر با جمعیتی بالغ بر ۱۴ هزار و ۳۱۵ نفر است که ۷۲۴ هزار دام دارند.

قائم مقام سازمان امور عشایر اظهار داشت: ۲۴ میلیون دام عشایری وجود دارد که از این تعداد ۲۰میلیون دام سبک و ۴ میلیون دام سنگین است. همینطور هریک نفر عشایر برای ۱۶ نفر از مردم کشور گوشت تولید می کند.

به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، این موضوعات در حالی عنوان شد که در این بازدید، بعضی از عشایر مشکلاتی از قبیل کمبود آب آشامیدنی سالم و خدمات بهداشتی و درمانی را هم مطرح نمودند.
1399/06/13
22:28:48
5.0 / 5
2366
تگهای خبر: آب , بهداشت , تولید , خدمات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است