رئیس اداره محیط زیست دامغان:

دستگیری ۶ شكارچی متخلف در دامغان

دستگیری ۶ شكارچی متخلف در دامغان به گزارش نت واش رئیس اداره محیط زیست دامغان از دستگیری شش شكارچی در مناطق جنوب این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر ضبط سه قبضه سلاح، لاشه 19 قطعه كبك نیز كشف شد.علی آذر پور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه به دنبال حفاظت و پایش مناطق کوهستانی جنوب دامغان محیط بانان به چهار گروه شکارچی غیرمجاز برخورد کردند، اظهار داشت: این افراد ناجوانمردانه در راه چشمه سارها پنهان و بعد از حضور حیات وحش برای شرب آب مبادرت به شکار حیوانات می کردند.
وی از دستگیری و معرفی این شش شکارچی متخلف غیرمجاز به مراجع قضائی دامغان آگاهی داد و اضافه کرد: از این افراد تعداد سه قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی، لاشه ۱۹ قطعه کبک وحشی و مقادیری مهمات کشف و ضبط شد.
رئیس اداره محیط زیست دامغان بابیان اینکه این افراد به جرم شکار غیرمجاز و همین طور شکار در فصل ممنوعه به استناد بند الف مواد ۱۰ و ۱۱ قانون شکار و صید به مراجع قضائی شهرستان معرفی گشتند، اظهار داشت: محیط بانان در هر نقطه دامغان با هوشیاری مناطق را پایش و با متخلفان برخورد می کنند.
آذر پور بابیان اینکه برمبنای آخرین مصوبه شورای عالی محیط زیست بهای ناشی از شکار و صید غیرمجاز هر قطعه کبک وحشی را سه میلیون ریال تعیین کرده است، افزود: این متخلفان جمعاً مبلغ ۵۷ میلیون ریال به حساب دولت می بایست واریز نمایند.


منبع:

1399/06/12
21:17:42
5.0 / 5
1993
تگهای خبر: آب , دولت , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است