افزایش مصرف و صادرات علل افزایش قیمت مجدد تخم مرغ

افزایش مصرف و صادرات علل افزایش قیمت مجدد تخم مرغ به گزارش نت واش رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی علت گرانی تخم مرغ در ایام اخیر را شرح داد.مهدی یوسف خانی در گفت و گو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: هم اکنون قیمت هر شانه تخم مرغ ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان است و نباید بیشتر از این مقدار فروخته شود. البته امکان دارد برخی واحدها گرانفروشی کنند و برخی واحدهای دیگر هم خودشان تخم مرغ را گرانتر خریداری نموده باشند.

وی علت افزایش قیمت تخم مرغ در ایام اخیر را صادرات و افزایش مصرف تخم مرغ دانست و اضافه کرد: صادرات با وجود عوارض هنوز برای صادرکنندگان صرفه اقتصادی دارد.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی خاطرنشان کرد: البته ما بیشتر از مصرف داخلی تخم مرغ تولید می نماییم و ناچاریم صادرات داشته باشیم.

وی افزود: قیمت تمام شده تخم مرغ برای تولیدکنندگان بسیار بالاست و هم اکنون این قیمت هم برای تولیدکنندگان به شکلی زیان است.

یوسف خانی به قیمت مرغ هم اشاره نمود و اظهار داشت: قیمت مرغ در کشتارگاه ۱۷هزار و۳۰۰ تومان، تحویل در مغازه ۱۷ هزار و۶۰۰ تومان و قیمت برای مصرف کننده ۱۸هزار و۹۰۰ تا ۱۹ تومان است و فروش مرغ بیشتر از این مقدار گرانفروشی است.

به گزارش نت واش به نقل از ایسنا برپایه مشاهدات میدانی هر شانه تخم مرغ در خرده فروشی ها سطح شهر تهران ۲۶ هزار تومان و هر کیلو مرغ تا ۱۹ هزارتومان به مصرف کنندگان عرضه می شود.
1399/06/12
08:34:33
5.0 / 5
2101
تگهای خبر: تولید , صادرات , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است