خدابخشی:

بررسی طرح تأمین كالاهای اساسی در كمیسیون بودجه نهایی نشده است

بررسی طرح تأمین كالاهای اساسی در كمیسیون بودجه نهایی نشده است نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه بررسی طرح تضمین دسترسی به كالاهای اساسی در این كمیسیون ادامه دارد و هنوز نهایی نشده است.


محمدخدابخشی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: طرح تضمین دسترسی به کالاهای اساسی به دنبال افزایش قیمت کالاهای اساسی و کاهش قدرت خرید مردم تدوین و به کمیسیون بودجه ارجاع شد، ما جلسات مختلف کارشناسی در این حوزه داشتیم. هفته گذشته هم آقای نوبخت در جلسه کمیسیون نقطه نظرات سازمان برنامه و بودجه را مطرح کرد؛ با عنایت به این که این طرح بار مالی دارد ما باید نظر موافق دولت را داشته باشیم و بر همین مبنا در حال مذاکره با سازمان برنامه هستیم البته منابع مختلفی پیشبینی شده اما نظر سازمان برنامه و بودجه هم باید عرضه شود بنابراین هنوز کار بررسی این طرح در کمیسیون به اتمام نرسیده است.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس افزود: در سال ۹۵ که قدرت خرید مردم نسبت به الان بالاتر بوده برای دهک سوم هر نفر ۱۲۰ هزار تومان در ماه هزینه سبد خانوار بوده است. ما هم در این طرح باید ابتدا ببینیم چقدر منابع داریم آنها را احصا نماییم و هزینه ها را برآورد نماییم تا مشخص شود برای هر نفر چه مبلغی می توانیم شارژ نماییم که برای خرید کالاهای اساسی اختصاص پیدا کند و برآورد دقیقی در این حوزه داشته باشیم. به هر حال در سه چهار سال قبل قدرت خرید مردم کم شده و ما می خواهیم بخشی از آنرا جبران نماییم.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که جامعه هدف این طرح ۶۰ میلیون ایرانی معادل ۷ دهک است افزود: پایگاه اطلاعات رفاه خانوارها در وزارت کار اطلاعات خوبی در این حوزه دارد که می تواند مبنای شناسایی باشد؛ در هر حال بررسی این مورد در کمیسیون در ابعاد مختلف همچنان ادامه دارد.
منبع:

1399/06/04
19:04:59
5.0 / 5
2031
تگهای خبر: بودجه , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است